Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Zamówienie na Pancyry przed Olimpiadą

Przemysł zbrojeniowy, 11 maja 2015

Brazylia ma złożyć oficjalne zamówienie na rosyjskie zestawy przeciwlotnicze Pancyr-S1 przed przyszłorocznymi Igrzyskami Olimpijskimi. Od tempa negocjacji cenowych zależy, czy pierwsze z nich trafią do kraju zanim rozpocznie się impreza.

Władze Brazylii po raz kolejny deklarują chęć zakupu rosyjskich zestawów przeciwlotniczych Pancyr-S1 i szybkie rozpoczęcie negocjacji cenowych / Zdjęcie: KBP Tuła

Minister obrony Brazylii Jaques Wagner zapewnił podczas niedawnej wizyty w Moskwie, że jego kraj nie zrezygnował z zakupu rosyjskich zestawów przeciwlotniczych Pancyr-S1. Ogłoszenie ostatecznej decyzji o nabyciu uzbrojenia, co jest określane przez Brasílię jako warunek wstępny do rozpoczęcia negocjacji cenowych, zostało jednak odłożone w czasie. Powodem, jak często w takich przypadkach bywa, są problemy finansowe kierowanego przez Wagnera resortu (Brazylijskie Pancyry do połowy 2015?, 2015-01-28, Brazylijskie Pancyry na jesieni, 2014-07-11).     

Minister Wagner ocenił, że negocjacje cenowe w sprawie zakupu Pancyrów mogą ruszyć już w najbliższych miesiącach. Część komentatorów sceptycznie podchodzi jednak do tych zapowiedzi. Zwłaszcza mając na uwadze wcześniejsze deklaracje brazylijskich władz w tej sprawie. O wiele bardziej realistycznie brzmią przewidywania lokalnych mediów, które sugerują, że porozumienie o zakupie rosyjskich zestawów przeciwlotniczych powinno wejść w życie przed przyszłorocznymi Igrzyskami Olimpijskimi.  

Przypomnijmy, że Brazylia od kilku lat wyraża stałe zainteresowanie zakupem Pancyrów. W grę wchodzi nabycie 3 baterii. Ponadto, Brazylijczycy chcą też zakupić 2 baterie zestawów OP bardzo bliskiego zasięgu Igła. Koszt całego przesięwzięcia szacowany jest na ok. 1 mld USD (3,6 mld zł). Uważa się, że sprzęt może trafić do odbiorcy już w ciągu 18 miesięcy od podpisania porozumienia. Brazylijska delegacja wojskowa dokonała latem ub. r. w Rosji oceny oferowanych zestawów obrony powietrznej (Brazylijska delegacja oceni Pancyry, 2014-08-28).  

Brazylijczycy zapowiedzieli już, że rosyjskie zestawy przeciwlotnicze zostaną podporządkowane Comando de Defensa Aeroespacial Brasileño (COMDABRA, dowództwu obrony przeciwlotniczej wojsk lotniczych Brazylii). Zostaną one najprawdopodobniej rozdysponowane – po jednej baterii – między dowództwa poszczególnych rodzajów sił zbrojnych.  


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra