Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nowe śmigłowce izraelskiej policji

Lotnictwo cywilne, 11 września 2015

Policja Izraela zamówiła nowe śmigłowce lekkie. Ich producentem będzie Airbus Helicopters Inc.

H125 Astar w barwach policji Izraela

W sierpniu izraelska policja przyznała przedsiębiorstwu Elbit Systems kontrakt wartości ok. 115 mln USD (433 mln zł) na wydzierżawienie i modyfikację 6 nowych śmigłowców zgodnie z wymaganiami służb porządku publicznego. W ramach umowy przedsiębiorstwo odpowiadać też będzie za obsługę techniczną wiropłatów przez 20 lat ich eksploatacji.

Niedawno Izraelczycy złożyli zamówienie na w/w śmigłowce. Ich dostawcą będzie Airbus Helicopters Inc. – spółka zależna europejskiego potentata, zlokalizowana w Grand Prairie w stanie Teksas. Zastąpią one w służbie Belle 206B-3 Jet Ranger / L-3 Long Ranger.

Wizualizacja H145 tej samej formacji / Rysunki: Airbus Helicopters Inc.

4 jednosilnikowe H125 Astar (100 śmigłowców dla CMIFL, 2015-09-09) i para dwusilnikowych H145 (Paris Air Show 2015: Pegaso kupuje H145, 2015-06-18), które trafią do rąk izraelskich policjantów, będą przystosowane do wykonywania zadań porządku publicznego, kierowania i dowodzenia, zwalczania terroryzmu, patrolowania granic, poszukiwań i ratownictwa oraz zwalczania pożarów. W ich kabinach zabudowana zostanie awionika glass cockpit i wskaźniki map cyfrowych. Nowe śmigłowce izraelskiej policji będą też wyposażone w termowizyjne urządzenia obserwacyjne, reflektory poszukiwawcze i zawiesia ładunkowe.

Na mocy porozumienia Airbus Helicopters Inc. dostarczy śmigłowce i zajmie się szkoleniem ich załóg lotniczych i personelu obsługowego. Pierwsze wiropłaty trafią do Izraela pod koniec 2016.  


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra