Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

20 tys. h nalotu czeskich Gripenów

Lotnictwo wojskowe, 21 września 2015

Samoloty wielozadaniowe Gripen, używane przez wojska lotnicze Czech wylatały łącznie ponad 20 tys. godzin.

W ciągu 10 lat eksploatacji czeskie Gripeny wylatały ponad 20 tys. godzin / Zdjęcie: MO Republiki Czeskiej

Podczas Dni NATO, które odbyły się w ubiegły weekend w czeskiej Ostrawie, resort obrony naszych południowych sąsiadów poinformował o przekroczeniu 20 tys. godzin nalotu przez samoloty wielozadaniowe Gripen, używane przez Vzdušne síly Armády České republiky (wojska lotnicze). Osiągnięcie odnotowano po 10 latach eksploatacji.

Z tej okazji Lennart Sindhal, wiceprezes szwedzkiego przedsiębiorstwa Saab – producenta Gripenów – przekazał pamiątkową plakietę na ręce dowódcy 21. bazy lotniczej płka Petera Hromka. Wchodząca w jej skład 211. taktická letka (eskadra lotnictwa taktycznego) jest jedyną czeską jednostką eksploatującą Gripeny.

Z kolei obecny na uroczystości dowódca czeskich wojsk lotniczych gen. Libor Štefánik podziękował szwedzkiemu ministrowi obrony Peterowi Hultqvistowi za doskonałą współpracę pomiędzy obydwoma krajami w ramach programu Gripen.

Vzdušne síly Armády České republiky dysponują 12 jednomiejscowymi Gripenami C i parą dwumiejscowych, szkolno-bojowych Gripenów D. Ich piloci bardzo intensywnie użytkują swoje samoloty i często biorą udział w misjach organizowanych pod egidą NATO. Ostatnio wykonywali zadania Air Policing, strzegąc przestrzeni powietrznej Islandii (Czesi wracają z Islandii , 2015-08-25).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.