Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Brazylia rezygnuje z Pancyrów?

Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, Wojska lądowe, 15 października 2015

Władze Brazylii mogą zrezygnować z zakupu rosyjskich zestawów obrony powietrznej, Pancyr-S1.

Brazylia najprawdopodobniej nie zakupi rosyjskich zestawów obrony powietrznej Pancyr-S1 / Zdjęcie: KBP Tuła

Wiele wskazuje na to, że historia zakupu przez Brazylię rosyjskich zestawów obrony powietrznej Pancyr-S1 nie będzie miała szczęśliwego zakończenia. Lokalne media dotarły bowiem do dokumentów rządowych, które mają jednoznacznie wskazywać, że władze Kraju Kawy zrezygnowały z kontraktu, którego wartość miałaby wynieść ok. 1 mld USD (3,6 mld zł).

Przyczyny tej dość niespodziewanej decyzji brazylijskich władz nie są znane. Tajemnicą poliszynela jest jednak fakt, że dowództwo Forças Armadas Brasileira (sił zbrojnych Brazylii) nigdy nie było do końca przekonane do zakupu Pancyrów. Brazylijscy wojskowi mieli lobbować za rozwojem rodzimych zestawów obrony powietrznej, a plan kupna Pancyrów-S1 traktowano jako decyzję polityczną.

Brazylia chciała zakupić 3 baterie Pancyrów-S1, a także 2 baterie PPZR bardzo bliskiego zasięgu Igła (Opóźnia się zakup brazylijskich Pancyrów, 2015-06-29). Zestawy miały być rozdzielone między wszystkie rodzaje sił zbrojnych i użyte już podczas przyszłorocznych Igrzysk Olimpijskich. W 2014 grupa brazylijskich oficerów udała się do Rosji, aby przekonać się o potencjale operacyjnym rosyjskich zestawów (Brazylijska delegacja oceni Pancyry, 2014-08-28).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.