Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Brazylia rezygnuje z Pancyrów?

Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, Wojska lądowe, 15 października 2015

Władze Brazylii mogą zrezygnować z zakupu rosyjskich zestawów obrony powietrznej, Pancyr-S1.

Brazylia najprawdopodobniej nie zakupi rosyjskich zestawów obrony powietrznej Pancyr-S1 / Zdjęcie: KBP Tuła

Wiele wskazuje na to, że historia zakupu przez Brazylię rosyjskich zestawów obrony powietrznej Pancyr-S1 nie będzie miała szczęśliwego zakończenia. Lokalne media dotarły bowiem do dokumentów rządowych, które mają jednoznacznie wskazywać, że władze Kraju Kawy zrezygnowały z kontraktu, którego wartość miałaby wynieść ok. 1 mld USD (3,6 mld zł).

Przyczyny tej dość niespodziewanej decyzji brazylijskich władz nie są znane. Tajemnicą poliszynela jest jednak fakt, że dowództwo Forças Armadas Brasileira (sił zbrojnych Brazylii) nigdy nie było do końca przekonane do zakupu Pancyrów. Brazylijscy wojskowi mieli lobbować za rozwojem rodzimych zestawów obrony powietrznej, a plan kupna Pancyrów-S1 traktowano jako decyzję polityczną.

Brazylia chciała zakupić 3 baterie Pancyrów-S1, a także 2 baterie PPZR bardzo bliskiego zasięgu Igła (Opóźnia się zakup brazylijskich Pancyrów, 2015-06-29). Zestawy miały być rozdzielone między wszystkie rodzaje sił zbrojnych i użyte już podczas przyszłorocznych Igrzysk Olimpijskich. W 2014 grupa brazylijskich oficerów udała się do Rosji, aby przekonać się o potencjale operacyjnym rosyjskich zestawów (Brazylijska delegacja oceni Pancyry, 2014-08-28).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.