Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Opóźnia się zakup brazylijskich Pancyrów

Wojska lądowe, 29 czerwca 2015

Brazylia odłożyła do 2016 zakup nowych zestawów obrony powietrznej, Pancyr-S1.

Trudności budżetowe zmusiły brazylijskie ministerstwo obrony do odłożenia o kilka miesięcy zakupu nowych zestawów obrony powietrznej Pancyr-S1. Negocjacje cenowe ciągną się już 3. rok / Zdjęcie: KBP Tuła

Mimo dotychczasowych zapowiedzi władz, Brazylia nie kupi w 2015 rosyjskich zestawów przeciwlotniczych Pancyr-S1 (Brazylijskie Pancyry do połowy 2015?, 2015-01-28). Negocjowany od kilku lat kontrakt zostanie zawarty najwcześniej w pierwszych miesiącach 2016. Ambasador Brazylii w FR, Antonio José Vallim Guerreiro, potwierdził te informacje w rozmowie z lokalnymi mediami.

Szef moskiewskiej placówki zapewnił swoich rosyjskich rozmówców, że decyzja o zakupie Pancyrów została już podjęta i władze centralne nie zamierzają się z niej wycofać. Problemem jest jednak brak środków finansowych w tegorocznym budżecie resortu obrony (Brazylia ogranicza budżet obronny, 2015-05-28). Z tego samego powodu Brasília musiała spowolnić tempo produkcji i dostaw nowych kołowych wozów bojowych VBTP-MR Guarani 6x6 (Produkcja Guarani zagrożona, 2015-05-27).

Plan zakupu rosyjskich zestawów obrony powietrznej zostanie uwzględniony podczas prac nad nową perspektywą budżetową resortu (Zamówienie na Pancyry przed Olimpiadą, 2015-05-11). W grę wchodzi nabycie 3 baterii. Ponadto, Brazylijczycy chcą też kupić 2 baterie zestawów OP bardzo bliskiego zasięgu Igła. Koszt przedsięwzięcia szacowany jest na ok. 1 mld USD (3,7 mld zł). Sprzęt może trafić do odbiorcy już w ciągu 18 miesięcy od podpisania porozumienia. Brazylijska delegacja wojskowa dokonała przed rokiem w Rosji oceny oferowanych zestawów.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.