Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Test dwóch Buław

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 15 listopada 2015

Z atomowego okrętu podwodnego Władimir Monomach wystrzelono dwie międzykontynentalne rakiety balistyczne Buława. Test uznano za udany.

Start rakiety balistycznej Buława z okrętu podwodnego Władimr Monomach / Zdjęcie: służba prasowa Floty Północnej

14 listopada w nocy rakietowy podwodny krążownik przeznaczenia strategicznego K-551 Władimr Monomach (proj. 955 Boriej) wystrzelił spod wody Morza Białego dwie międzykontynentalne rakiety balistyczne Buława (Władimir Monomach zwodowany, 2012-12-30. Ich cele znajdowały się na poligonie Kura na Kamczatce. Według informacji Ministerstwa Obrony FR, test okazał się udany, a zarówno systemy okrętu podwodnego, jak i rakiet działały prawidłowo. Makiety głowic trafiły w wyznaczone cele z wymaganą dokładnością.

W czasie testu rakiety Buława wystartowały w odstępie ok. 2 s. Była to pierwsza taka próba w historii floty rosyjskiej. Okrętem Władimir Monomach dowodził kapitan 1. rangi Wiktor Sidorczenko (Kolejny test Buławy, 2014-09-10).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.