Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Centrum IT Ryanaira we Wrocławiu

Lotnictwo cywilne, 03 lutego 2016

Wczoraj Ryanair poinformował o planie uruchomienia we Wrocławiu Laboratorium Podróży Travel Labs Polska.

W zlokalizowanym we Wrocławiu Laboratorium Podróży Travel Labs Polska Ryanair planuje zatrudnić 120 wysoko wykwalifikowanych pracowników z takich branży jak: programowanie, analityka biznesowa, zapewnienie jakości i testowanie oprogramowania, którzy zajmą się przede wszystkim rozwojem strony internetowej przewoźnika i aplikacji na telefony komórkowe / Zdjęcie: Marcin Sigmund

Innowacyjne centrum technologii informacyjnej ma być zlokalizowane w śródmieściu i zostać otwarte w maju 2016. W sumie ma w nim znaleźć zatrudnienie 120 wysoko wykwalifikowanych pracowników z takich branży jak: programowanie, analityka biznesowa, zapewnienie jakości i testowanie oprogramowania. Zajmą się oni się przede wszystkim rozwojem strony internetowej Ryanaira i aplikacji na telefony komórkowe.

Aktualnie w centrum zatrudniono już 15 osób. Plany firmy przewidują kolejne rekrutacje po około 10 pracowników tygodniowo, aż do maja 2016.

John Hurley, Członek Zarządu Ryanair ds. Technologii powiedział: – Szukamy obecnie najlepszych z najlepszych, którzy udoskonalą podróże online. Czekamy na osoby niezależne, które nie tylko wyobrażają sobie jak usprawnić procesy, ale chcą dokonać tego osobiście.

Ryanair jest silnie związany z Wrocławiem od początku swej działalności w Polsce. 24 marca 2005 to właśnie połączenie z Londynu-Stansted do stolicy Dolnego Śląska było pierwszą trasą tego przewoźnika do naszego kraju.

W 2012 w porcie lotniczym Wrocław-Strachowice im. Mikołaja Kopernika Ryanair uruchomił pierwszą w Polsce bazę operacyjną, w której początkowo stacjonował jeden, a od 2013 dwa samoloty.

2 kwietnia 2014 właśnie z Wrocławia irlandzki przewoźnik uruchomił pierwszą w Polsce trasę krajową – na lotnisko Warszawa-Modlin (Ryanair uruchomi loty po Polsce, 2013-09-26).

W ubiegłym roku Ryanair ogłosił budowę pierwszego w naszym kraju centrum obsługi technicznej, zlokalizowanego na wrocławskim lotnisku, w którym ma znaleźć zatrudnienie 150 wykwalifikowanych pracowników obsługi technicznej (Centrum obsługi Ryanaira we Wrocławiu, 2015-05-14). Inwestycja ma zostać oddana do użytku na przełomie czerwca i lipca 2016.

Ryanair szacuje, że w 2016 na 21 trasach do i z Wrocławia – w tym mającej ruszyć latem do Wenecji-Treviso – przewiezie 1,1 mln podróżnych. W 2016 na wrocławskim lotnisku ma zostać uruchomiony ILS kategorii II.

W ubiegłym roku samoloty Ryanaira przewiozły w sumie 101 mln pasażerów (100 mln pasażerów Ryanaira, 2016-01-11), wykonując ponad 600 tys. lotów.

Na podstawie informacji Marcina Sigmunda


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.