Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Udana misja szkoleniowa Nowej Zelandii

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 02 marca 2016

Ponad cztery tysiące irackich żołnierzy przeszło specjalne kursy szkoleniowe, zorganizowane przez instruktorów wojskowych z Nowej Zelandii i Australii.

Grupa irackich żołnierzy bierze udział w ceremonii zakończenia kilkutygodniowego kursu szkoleniowego, przeprowadzonego w Camp Taji, na północ od Bagdadu / Zdjęcie: MO Nowej Zelandii

Ministerstwo obrony Nowej Zelandii poinformowało o zakończeniu kolejnego kursu szkoleniowego w Iraku. W ostatnich miesiącach ponad 200 irackich podoficerów zdobyło umiejętności, niezbędne do dowodzenia żołnierzami na polu walki. Dotąd połączony zespół instruktorów wojskowych z Nowej Zelandii i Australii zdołał przeszkolić ponad 4 tys. Irakijczyków (Irakijczycy zakończyli szkolenie, 2015-09-25).

Szkolenia prowadzone są m.in. w Camp Taji, położonym ok. 30 km od Bagdadu. Iraccy żołnierze zapoznają się tam z zasadami prowadzenia działań zbrojnych na asymetrycznym polu walki. Zdobywają również umiejętności odczytywania map, udzielania pomocy medycznej rannym, czy współpracy z lokalną ludnością podczas starć z bojówkarzamia organizacji ekstremistycznych.

Decyzja o wysłaniu nowozelandzkich instruktorów wojskowych do Iraku została ogłoszona w lutym 2015. Pierwsza grupa Nowozelandczyków znalazła się na Bliskim Wschodzie wiosną ub.r. (Nowa Zelandia przygotowuje się do irackiej misji, 2015-04-09). Misja szkoleniowa ma trwać 2 lata. Jej koszt obliczany jest na ok. 65 mln NZD (171 mln zł).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.