Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Irakijczycy zakończyli szkolenie

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 25 września 2015

200 irackich żołnierzy zakończyło wielotygodniowe szkolenie zorganizowane przez Australię i Nową Zelandię.

Ok. 200 irackich żołnierzy z 50 batalionów piechoty przeszło 2-miesięczny kurs szkoleniowy w Taji, na północ od Bagdadu. Wojskowych zapoznano z taktyką walki na asymetrycznym polu walki, przygotowując ich do konfrontacji z bojownikami organizacji ekstremistycznych / Zdjęcie: MO Australii

Przez 8 tygodni ok. 200 irackich żołnierzy szkoliło się pod okiem instruktorów z Australii i Nowej Zelandii (Nowa Zelandia przygotowuje się do irackiej misji, 2015-04-09). Ćwiczenia prowadzono na terenie Camp Taji – ośrodka szkoleniowego położonego 30 km na północ od Bagdadu. Wojskowi z Antypodów przekazali Irakijczykom wiedzę i umiejętności niezbędne do walki z bojówkarzami organizacji islamistycznych, którzy od ponad roku okupują północną i zachodnią część kraju.

Kursanci, którzy zakończyli już szkolenie, wkrótce zostaną odesłani do macierzystych jednostek. Ich zadaniem będzie przekazanie zdobytej wiedzy innym żołnierzom, co w założeniu ma podnieść ogólną efektywność irackich jednostek rozmieszczonych w zapalnych częściach kraju.

Kursy szkoleniowe prowadzone są w ramach operacji Okra, która jest australijskim wkładem w wysiłek społeczności międzynarodowej, walczącej z bojówkarzami Ad-Daula al-Islamijja. Przed rokiem władze w Canberze wysłały do Iraku ok. 300 instruktorów wojskowych.

Ponadto Australia rozmieściła w tym kraju 200 żołnierzy wojsk specjalnych, wspieranych przez 400-osobowy kontyngent, stacjonujący w bazie lotniczej Al Minhad, położonej ok. 24 km od Dubaju. Komponent lotniczy tworzy: 6 samolotów bojowych F/A-18 Hornet, a także wielozadaniowy transportowiec-tankowiec KC-30A i samolot wczesnego ostrzegania E-7A Wedgetail (Pierwsza misja bojowa RAAF nad Syrią, 2015-09-14).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.