Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwsze francuskie loty rozpoznawcze nad Syrią

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 09 września 2015

Francuskie samoloty bojowe wykonały wczoraj pierwszą misję rozpoznawczą nad Syrią.Francuskie Rafale wykonały wczoraj pierwszą misję rozpoznawczą nad Syrią. Samoloty wyposażono m.in. w zasobniki rozpoznawcze Reco NG / Zdjęcie: MO Francji

Francuskie lotnictwo wojskowe wykonało pierwsze loty bojowe nad ogarniętą wojną Syrią. Para Rafale, wyposażonych w zasobniki rozpoznawcze Reco NG i wspieranych przez samolot tankujący C-135F, przez ponad 6,5 h patrolowała wczoraj syryjską przestrzeń powietrzną.

Samoloty, które przeprowadziły wczorajszą misję, wchodzą w skład francuskiego kontyngentu wojskowego, stacjonującego na Bliskim Wschodzie. Komponent lotniczy składa się z 12 samolotów bojowych, w tym 6 Rafale i po 3 Mirage 2000D i 2000N (Rotacje francuskich samolotów , 2015-08-18), a także samolotu rozpoznawczego Atlantique 2 (Atlantique nad Irakiem, 2014-09-19). Paryż wysłał też do Iraku ok. 700 instruktorów wojskowych, którzy szkolą irackich i kurdyjskich żołnierzy w taktyce walki z bojówkarzami Ad-Daula al-Islamijja.

Do tej pory francuskie lotnictwo wykonało nad Irakiem ponad 1000 misji bojowych (Tysiąc francuskich misji bojowych, 2015-07-21; Francja wspiera koalicję przeciw PI, 2014-09-17). Loty wykonywane są w ramach operacji Chammal, która jest częścią wielonarodowej misji Inherent Resolve, prowadzonej przez koalicję kilkudziesięciu państw, na czele której stoją USA (Dania wycofa swoje F-16 z Iraku, 2015-08-25; Ponad 3 mld USD na operacje w Iraku i Syrii, 2015-07-28).

Od 23 lutego do 18 kwietnia działania bojowe w ramach operacji Chammal prowadziła również grupa lotniskowcowa, na czele z atomowym Charles de Gaulle (Charles de Gaulle znowu w akcji, 2015-02-24). Z pokładu francuskiego lotniskowca operowało: 12 Rafale M, 9 Super Étendard Modernisee, E-2C Hawkeye i 4 śmigłowce.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.