Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

IWA 2016: Debiut SP5 K

Przemysł zbrojeniowy, 05 marca 2016

H&K zaprezentował w Norymberdze 9-mm pistolet samopowtarzalny SP5 K. To odmiana znanego MP5K przeznaczona dla strzelców cywilnych.  

Pistolet samopowtarzalny SP5 K będzie na razie oferowany przez H&K jedynie do amunicji 9 mm x 19. Broń ma pojawić się na rynku pod koniec 2016. Cena dla niemieckich dystrybutorów to 2,2 tys. euro, w Polsce koszt zakupu ma nie przekroczyć 9 tys. zł

Po trzech latach od zgłoszenia projektu do dopuszczenia na rynek cywilny przez niemiecki Bundeskriminalamt (BKA), nowa konstrukcja zadebiutowała w Norymberdze. MP5 jest używany od ponad pół wieku (Pół wieku MP5, 2014-01-26), ale dopiero teraz producent zdecydował się na stworzenie odmiany samopowtarzalnej dla strzelców europejskich (Amerykanie dostali swój H&K SP89, osiągający dzisiaj ogromne ceny, ponad 20 lat temu).

SP5 K zasilany jest z identycznych magazynków, co MP5K. Mieszczą one 10, 15 lub 30 sztuk amunicji. Broń mierzy 354 mm, jej wysokość to 220 mm, a szerokość 61 mm. Pistolet samopowtarzalny ma 115-mm lufę, długość linii celowniczej to 260 mm / Zdjęcia: Remigiusz Wilk

Pomijając komorę spustową, reszta SP5 K niczym się nie różni od skróconego pistoletu maszynowego MP5K (MP5K-PDW i HK417A2 dla Policji, 2015-09-14), wprowadzonego do produkcji w latach 1970. W odmianie samopowtarzalnej można montować wszystkie akcesoria z broni bojowej, co z pewnością ucieszy kolekcjonerów. SP5 K ma krótkie łoże z tworzywa sztucznego z występem w dolnej części. Zabezpiecza ono dłoń strzelca przed poparzeniem i chroni go przed przypadkowym odstrzeleniem palców. Broń jest oferowana z składaną kolbą z tworzywa sztucznego lub płytką z montażem do pasa nośnego w miejscu obsady.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.