Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Subkarabinek dla USSS

Przemysł zbrojeniowy, 27 marca 2016

Amerykańska agencja federalna US Secret Service, zajmująca się m.in. ochroną prezydenta USA, poszukuje nowej broni strzeleckiej.

US Secret Service zatrudnia ok. 6,7 tys. funkcjonariuszy, z czego 1,3 tys. mundurowych, 3,2 tys. agentów specjalnych oraz ponad 2 tys. osób personelu administracyjnego i technicznego / Zdjęcie: USSS

United States Secret Service (USSS) chce kupić do 10 tys. subkarabinków, każdy z 10 magazynkami, które będą wykorzystywane przez dekadę. Broń ma być zasilana nabojem 5,56 mm x 45 NATO, mieć lufę o długości 254-305 mm o żywotności minimum 20 tys. strzałów i skoku bruzd 178 mm. Konstrukcja dla USSS może być wyposażona w tłokowy lub typowy mechanizm gazowy z AR-15 (z długą cienką rurką, dostarczającą gazy do wnętrza suwadła-tłoka). 4 kwietnia na konferencji w Waszyngtonie potencjalni dostawcy przedstawią swoje propozycje subkarabinków, którymi będą starali się zainteresować przedstawicieli Secret Service.

Nowy model ma zastąpić używane od 2006 5,56-mm subkarabinki Knight Armament Co. (KAC) SR-16E3 CQB MOD 1 z 292-mm lufami i 9-mm pistolety maszynowe H&K MP5 (Więcej MP5 dla Policji, 2015-10-31; Pół wieku MP5, 2014-01-26). Wysokość poszukiwanego subkarabinka nie może przekroczyć 216 mm (bez dodatkowego wyposażenia), długość (z całkowicie wysuniętą lub rozłożoną kolbą) 864 mm, a masa 3,4 kg (dla broni bez dołączonych akcesoriów). Broń ma mieć możliwość prowadzenia ognia pojedynczego lub ciągłego, zamawiający wykluczył nastawę do strzelania kilkustrzałową serią. Subkarabinek ma być zaopatrzony w obrotową dźwignię przełącznika rodzaju ognia, obsługiwaną kciukiem dłoni na chwycie pistoletowym, która ma być przestawiana na prawą lub lewą stronę, w zależności od dominującej ręki strzelca.

USSS to amerykańska agencja federalna powołana w 1865 pierwotnie do walki z fałszerzami pieniędzy i do 2003 była częścią departamentu skarbu. W 1901 po zamachu na prezydenta McKinleya, powierzono jej także zadanie zapewnienia ochrony najwyższych władz Stanów Zjednoczonych (prezydentów, byłych prezydentów, wiceprezydentów, kandydatów na prezydentów) i ich rodzin, ambasad, jak też oficjalnych gości rządu USA.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.