Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Dwa pierwsze H145M dla Tajlandii

Lotnictwo wojskowe, 30 kwietnia 2016

Airbus Helicopters przekazał marynarce wojennej Tajlandii dwa pierwsze śmigłowce H145M.

Para H145M marynarki wojennej Tajlandii / Zdjęcie: Airbus Helicopters

W zakładach Airbus Helicopters w Donauwörth miała miejsce ceremonia przekazania dwóch pierwszych śmigłowców wielozadaniowych H145M, przeznaczonych dla Kongthap Ruea (królewskiej marynarki wojennej Tajlandii). W uroczystości wzięli udział przedstawiciele użytkownika i prezes niemieckiego działu Airbus Helicopters Wolfgang Schöder.

Dwa pierwsze tajskie H145M pozostaną w Niemczech, gdzie będą używane do szkolenia w ośrodku Airbus Helicopters. Według planu wszystkie 5 wiropłatów, zamówionych jesienią 2014, trafi do Tajlandii do września 2016. Wersja H145M dla Kongthap Ruea wyposażona jest w hak ładunkowy, wciągarkę, radiostację do zadań poszukiwawczo-ratowniczych, radiolokator meteorologiczny, wewnętrzne zbiorniki paliwa zwiększające zasięg i mocowania pozwalające na zmodernizowanie go w przyszłości zgodnie z potrzebami sił specjalnych (Tajlandia kupuje EC645 T2 i EC725, 2014-10-23).

H145M jest wojskową wersją śmigłowca H145, który wszedł do służby w połowie 2014 i niedawno osiągnął nalot wynoszący 15 tys. h. Innym użytkownikiem wiropłatów tego typu jest Kommando Spezialkräfte – jednostka specjalna wojsk lądowych Niemiec.Trzeci śmigłowiec, z 15 zamówionych, zostanie im dostarczony w ciągu najbliższych dni (Dwa H145M dla KSK, 2015-12-09).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.