Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

MON zapowiada zakup samolotów dla VIP-ów

Lotnictwo wojskowe, 23 czerwca 2016

Rzecznik MON Bartłomiej Misiewicz poinformował, że resort zamierza rozpisać przetarg na nowe samoloty dla VIP-ów.

MON zapowiada, że już we wrześniu rozpisze przetarg na nowe samoloty dla VIP-ów, które zastąpią używane obecnie Embraery 175, dzierżawione od PLL LOT / Zdjęcie: Paweł Kłosiński

Cytowany przez Nasz Dziennik rzecznik Ministerstwa Obrony Narodowej Bartłomiej Misiewicz poinformował opinię publiczną, że już we wrześniu może być rozpisany przetarg na nowe samoloty dla VIP-ów. Wartość zakupu szacowana jest na 1,7 mld zł. Wiceminister obrony narodowej Bartosz Kownacki twierdzi, że MON dysponuje wystarczającymi funduszami na ten cel.

Resort obrony zamierza kupić 4 samoloty – 2 średnie i 2 małe. Te pierwsze byłyby zdolne do rejsów po Europie, a nawet międzykontynentalnych. Mniejsze samoloty przeznaczone byłyby do lotów krajowych. Pod uwagę brane będą wyłącznie samoloty nowe. Według niektórych źródeł pierwszy z nich mógłby pojawić się w Polsce przed końcem bieżącego roku (Oferty na małe samoloty dla VIP-ów, 2015-07-17).

Oprócz tego MON rozważa nabycie jednego, używanego, samolotu dalekiego zasięgu. Oznaczałoby to, że flota wielozadaniowych samolotów transportowo-tankujących, jakie Polska ma zakupić wspólnie z Holandią i Luksemburgiem, nie będzie używana do przewozu naszych VIP-ów (Niemcy dołączają do MMF, 2015-12-03).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.