Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

FIA 2016: Więcej Airbusów dla AirAsia

Lotnictwo cywilne, 13 lipca 2016

Tony Fernandes, prezes malezyjskiej linii niskokosztowej Air Asia podczas wystawy lotniczej w Farnborough podpisał kontrakt na zakup 100 kolejnych samolotów Airbusa.

Airbus A320 linii AirAsia w okolicznościowym malowaniu reklamującym wyróżnienia jakie ten malezyjski przewoźnik zdobył w ostatnim czasie, stojący na ekspozycji statycznej tegorocznej wystawy lotniczej w Farnborough / Zdjęcie: Grzegorz Sobczak

W odróżnieniu od kilku poprzednich edycji wystawy w Farnborough, w tym roku brakuje spektakularnych zakupów samolotów komunikacyjnych idących w setki egzemplarzy. Tym bardziej należy odnotować zamówienie jakie złożył ekscentryczny prezes AirAsia Tony Fernandes. Malezyjska linia kupi 100 Airbusów A321 z opcją na kolejne 100. Dzięki temu zakupowi niskokosztowa AirAsia stanie się największym użytkownikiem samolotów wąskokadłubowych na świecie z 575 samolotami.

Dostawy nowych Airbusów zaczną się w 2019. Przewoźnik nie zdecydował jeszcze jakimi silnikami będą napędzane nowe samoloty, w obecnej flocie dominują silniki CFM International.

Tony Fernandes podkreślił, że nowe zakupy umożliwią jego linii powrót na rynek indyjski (AirAsia India w hołdzie pionierowi , 2015-03-24). O wyborze nowych A321 zadecydowało 50 dodatkowych foteli w stosunku do liczby miejsc pasażerskich w używanych obecnie przez tego przewoźnika A320 (Zaginął A320 AirAsia, 2014-12-28).

Zapytany o ponowne większe zakupy samolotów Fernandes przyznał, że kończy się okres zaciskania pasa w jego linii i od 2017 flota AirAsia będzie wprowadzać 15 nowych samolotów rocznie, uwzględniając zastępowanie wycofywanych egzemplarzy.

Przy okazji prezes AirAsia poinformował o zakupie nowych foteli klasy ekonomicznej Hawk produkowanych przez spółkę Mirus. Fotele mają lekką konstrukcję wykonaną z kompozytu węglowego. Nowe fotele trafią do wszystkich 300 obecnie używanych A320 i A330, a także do nowo zamówionych samolotów.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.