Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pszczoły uziemiły F-22

Lotnictwo wojskowe, 13 sierpnia 2016

Rankiem 11 czerwca technicy z Joint Base Langley-Eustis w Wirginii po przystąpieniu do obsługi samolotu myśliwskiego stealth F-22A zauważyli na zamkniętej, płaskiej dyszy wylotowej jednego z jego silników rój pszczół. Ich szef, Tech. Sgt. Jeffrey Baskin z 192nd Maintenance Squadron postanowił postąpić z owadami możliwie humanitarnie. Dowództwo bazy skontaktowało się z mieszkającym w jej pobliżu pszczelarzem, Andy Westrichem, weteranem z US Navy. Ten zebrał pszczoły do specjalnych pojemników i wywiózł w bezpieczne miejsce.

Rój pszczół na dyszy silnika F-22A. Na ujawnienie incydentu US Air Force zdecydowały się dopiero po 2 miesiącach / Zdjęcie: Master Sgt Carlos Claudio, USAF

Andy Westrich ocenia, że rój ważył ponad 3,5 kg. Oznacza to, że na dyszy F-22A ulokowało się ok. 20 tys. pszczół. Zdaniem pszczelarza, owady odleciałyby zapewne same, po odpoczynku, ale mogło to potrwać dość długo, uniemożliwiając normalną eksploatację samolotu.

Andy Westrich zbiera pszczoły z dyszy / Zdjęcie: Master Sgt Carlos Claudio, USAF

Joint Base Langley-Eustis powstała w 2010 z połączenia Langley AFB i US Army Fort Eustis (Wspólne manewry F-22 i F-35A, 2014-11-18). Stacjonuje w niej m.in. 192nd Air Wing. Należąca do niego 149th Fighter Squadron jest uzbrojona w myśliwce F-22A.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.