Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Tygrys wylądował w Kielcach

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 01 września 2016

Wczoraj w Kielcach wylądował śmigłowiec bojowy Airbus Helicopters Tigre. Jest to jeden z potencjalnych następców Mi-24D/W, używanych przez Lotnictwo Wojsk Lądowych.   

Tigre przyleciał do Kielc wprost z wytwórni w Marignane / Zdjęcie: Airbus Helicopters

Na terenie Targów Kielce wczoraj wczesnym popołudniem wylądował śmigłowiec bojowy Airbus Helicopters Tigre HAD(Hélicoptère d'Appui-Destruction, śmigłowiec wsparcia i uderzeniowy). Wiropłat wchodzi w skład 1er Régiment d’Hélicoptères de Combat (1erRHC, pułku śmigłowców bojowych) francuskiego Aviation Légère de l’Armée de Terre (ALAT, lotnictwa lekkiego wojsk lądowych) z bazy lotniczej Phalsbourg-Bourscheid, jednak za jego sterami zasiadł tym razem personel producenta (Wspólny ppk dla Tigera Mk 3, 2016-01-19, Francja zamawia kolejne Tigery, 2015-12-24).

Tigre przyleciał do Polski bezpośrednio z wytwórni europejskiego koncernu w Marignane. Po drodze wykonał międzylądowania w zakładach w Donauworth i w bazie lotniczej Kraków-Balice.

Śmigłowiec ten jest oferowany Lotnictwu Wojsk Lądowych jako jeden z potencjalnych następców Mi-24D/W, w ramach programu pk. Kruk (Rozmowy PGZ i Airbus Helicopters , 2016-04-29). Od wtorku będzie można oglądać na ekspozycji Airbus Helicopters, podczas rozpoczynającego się tego dnia Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego (MSPO) – jednej z największych i najważniejszych w Europie Środkowo-Wschodniej imprez branżowych.

Głównym partnerem medialnym MSPO jest RAPORT-wto. Na wystawie zadebiutuje telewizja internetowa RAPORT-MSPO-TV (PGZ partnerem strategicznym MSPO, 2016-08-25).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.