Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

SAS uruchomi loty z Krakowa do Sztokholmu

Lotnictwo cywilne, 12 października 2016

SAS zainaugurują loty z Krakowa do Sztokholmu w sezonie letnim 2017.

26 marca 2017 linie SAS mają uruchomić obsługiwane Boeingami 737 połączenie z MPL im. Jana Pawła II Kraków-Balice na lotnisko Sztokholm-Arlanda / Zdjęcie: Marcin Sigmund

Rejsy z Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice na lotnisko Sztokholm-Arlanda mają rozpocząć się 26 marca 2017 i będą realizowane dwa razy w tygodniu – we czwartki i niedziele. Trasę mają obsługiwać Boeingi 737. Dojazd z portu lotniczego Arlanda docentrum Sztokholmu szybkim pociągiem Arlanda Express zajmuje ok. 20 minut.

Cieszymy się z nowego połączenia do Sztokholmu, tym razem oferowanego przez tradycyjnego przewoźnika, skandynawskie linie SAS. To potwierdzenie popularności kierunków skandynawskich – powiedział Radosław Włoszek, prezes krakowskiego portu. – To świetne uzupełnienie oferty przewoźników niskokosztowych na loty do stolicy Szwecji –dodał.

Oprócz tradycyjnych Skandynawskich Linii Lotniczych SAS połączenia z Krakowa do Sztokholmu oferują dwaj przewoźnicy niskokosztowi: Norwegian (na lotnisko Arlanda) i Ryanair (na lotnisko Skavsta). W ubiegłym roku z połączeń pomiędzy Krakowem a Szwecją skorzystało ponad 119 tys. pasażerów.

Poza otwarciem od wiosny 2017 nowego kierunku do Sztokholmu, SAS zdecydowały się także utrzymać w tegorocznym rozkładzie zimowym rejsy z Krakowa do Kopenhagi, zainaugurowane 25 marca br. (SAS wracają do Krakowa, 2015-10-10).

Obsługiwana przez SAS trasa z Krakowa do Sztokholmu jest już siódmym nowym połączenie ogłoszonym przez przewoźników na sezon letni 2017 z krakowskiego lotniska. Ryanair zapowiedział uruchomienie lotów do Wenecji-Treviso, Pescary (Dwie nowe trasy Ryanaira z Krakowa, 2016-08-17), Porto, Chanii i Lourdes (Letni rozkład Ryanaira z Krakowa , 2016-09-16), zaś Eurowings ma zacząć rejsy do Düsseldorfu (Z Eurowings z Krakowa do Dusseldorfu, 2016-09-05).

We wrześniu krakowskie lotnisko obsłużyło 469 397 pasażerów, czyli o 15% (ok. 60 tys. osób) więcej niż w analogicznym okresie ub. r. W ubiegłym miesiącu największą popularnością cieszyły się połączenia na Maltę, Majorkę i do Trapani, na których samoloty latały wypełnione niemal w 100%.

We wrześniu 2016 na krakowskim lotnisku przeprowadzono 3795 operacji lotniczych, czyli 14% więcej niż we wrześniu 2015. Od początku roku do końca września w MPL im. Jana Pawła II Kraków-Balice obsłużono 3 765 418 pasażerów, czyli o 17% więcej niż w takim samym okresie zeszłego roku.

Na podstawie informacji Marcina Sigmunda


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.