Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

USCGC Rollin Fritch w linii

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 20 listopada 2016

W USA przyjęto do służby kolejny okręt patrolowy typu Sentinel.

USCGC Rollin Fritch (WPC 1119), typu Sentinel w Cape May w New Jersey / Zdjęcie: USCG

Wczoraj w Cape May w New Jersey odbyła się ceremonia przyjęcia do służby okrętu patrolowego USCGC Rollin Fritch (WPC 1119), typu Sentinel. Gościem honorowym uroczystości był admirał Paul F. Zukunft, dowódca Straży Wybrzeża USA (USCG). Obecni byli też członkowie załogi oraz przedstawiciele producenta kutra, stoczni Bollinger Shipyards z Lockport w Luizjanie.

USCGC Rollin Fritch jest 19. okrętem patrolowym typu Sentinel przyjętym do służby przez USCG (USCGC Rollin Fritch przekazany, 2016-08-24) i pierwszym stacjonującym w Cape May. Pozostałe jednostki rozmieszczono w Key West i Miami na Florydzie, a także na Portoryko (USCGC Joseph Tezanos w linii, 2016-08-31). Ogółem USCG pozyska 58 patrolowców typu Sentinel (Odbiór USCGC Lawrence O. Lawson, 2016-10-23).

Okręty patrolowe typu Sentinel mają ok. 47 m długości i ok. 8 m szerokości. Wypierają 353 t. Rozwijają ponad 28 w. Autonomiczność oblicza się na 5 dni. Patrolowce wyposażono m.in. w 25-mm zdalnie sterowany moduł uzbrojenia, a także cztery 12,7-mm wkm. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.