Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Emirates lądują na Florydzie

Lotnictwo cywilne, 20 grudnia 2016

Arabski przewoźnik rozpoczął loty z Dubaju do Fort Lauderdale-Hollywood.

Fort Lauderdale to 11. destynacja Emirates na terenie Stanów Zjednoczonych Ameryki / Zdjęcie: Emirates

Wczoraj linie Emirates rozpoczęły loty do 11. destynacji na terytorium Stanów Zjednoczonych Ameryki, otwierając codzienne bezpośrednie połączenie pasażerskie z Dubaju do międzynarodowego portu lotniczego Fort Lauderdale-Hollywood. W inauguracyjnym locie wzięła udział delegacja VIP-ów i grupa zagranicznych dziennikarzy, a także pasażerowie z Ameryki Północnej, Dalekiego i Bliskiego Wschodu, Azji i Afryki.

Fort Lauderdale to drugi kierunek obsługiwany przez Emirates na Florydzie. Ponad rok wcześniej przewoźnik otworzył połączenie do Orlando. Loty realizowane przez Boeingi 777 odbywają się w ramach pierwszego regularnego połączenia z Bliskiego Wschodu na Florydę Południową, gdzie znajdują się m.in. Fort Lauderdale, Miami i West Palm Beach (Codzienne rejsy Emirates do Fort Lauderdale, 2016-10-12).

Nasze nowe codzienne połączenie do Fort Lauderdale znacząco ułatwi kontakty handlowo-kulturalne Florydy Południowej. Linie Emirates z dumą łączą ludzi na całym świecie, a dzisiejszy inauguracyjny lot pokazuje zasięg naszej siatki połączeń i możliwości rozwoju turystyki i handlu dzięki naszemu codziennemu połączeniu – powiedział Hubert Frach, starszy wiceprezes Emirates.

Samolot Emirates startuje z lotniska w Dubaju o 3:30 czasu lokalnego, lądując w Fort Lauderdale-Hollywood International o 10:55 czasu miejscowego. Rejs powrotny zaplanowano na 20:20 z lądowaniem w Dubaju o 19:40 następnego dnia, po 14 h 20 min. Loty będą obsługiwane przez Boeingi 777-200LR, mieszczące 8 kabin w klasie pierwszej, 42 rozkładane do pozycji leżącej fotele w klasie biznes i 216 miejsc w klasie ekonomicznej. Ponadto podróżujący klasą pierwszą i klasą biznes mogą skorzystać z bezpłatnej usługi szoferskiej podczas drogi na lotnisko i z powrotem, dzięki której pasażerowie z Fort Lauderdale, Miami, Palm Beach i innych miejscowości na południu Florydy dotrą punktualnie i wygodnie na rejs Emirates.

Pasażerowie podróżujący dalej z regionu Fort-Lauderdale-Miami mogą skorzystać z umowy Emirates z liniami JetBlue, które oferują połączenia do 32 kierunków w USA oraz do miejscowości na Bahamach, Dominikanie i Jamajce, a także w Kolumbii, Kostaryce, Ekwadorze, Meksyku i Peru.

Emirates realizują rejsy do Stanów Zjednoczonych od 2004 i obecnie wykonują tygodniowo 119 lotów pasażerskich między Dubajem i USA. Od 2004 na trasach Emirates między Dubajem i USA zostało przewiezionych ponad 16,1 mln pasażerów i 740 tys. t towarów wysokowartościowych (A380 ląduje w Dosze, 2016-12-03, Emirates przewozi samochody , 2016-11-22).
GaleriaPowiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.