Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Próby Lianoninga bez ofiar

Lotnictwo wojskowe, 11 września 2014

MO ChRL wyjaśnia, że podczas prób samolotów J-15, bazujących na lotniskowcu Liaoning, nie zginął żaden pilot.

Władze w Pekinie wyjaśniły, że próby lotniskowca Liaoning nie pociągnęły za sobą żadnych ofiar / Zdjęcie: MO ChRL

Opublikowana w ub. tygodniu informacja o śmierci 2 pilotów eskadry operującej podczas prób z pokładu lotniskowca Liaoning wywołała prawdziwą sensację w mediach branżowych (Ofiary Liaoninga, 2014-09-08). Portal China Military Online wyjaśnia, że doszło do przekłamania, spowodowanego błędami tłumaczenia na język angielski.

Według resortu obrony ChRL prezydent Xi Jinping powiedział, że dwaj piloci eskadry poświęcili swoje życie, ale nie stwierdził, że miało to miejsce podczas prób J-15 na pokładzie Liaoninga. Natomiast liczni oficerowie powiedzieli reporterom agencji Sinhua, że piloci, o których mowa, zginęli w trakcie wcześniejszych prób.

Oficjalny raport Ministerstwa Obrony ChRL podaje, że piloci wojskowi z tego kraju mieli do czynienia z 3000 niebezpiecznych sytuacji podczas niezliczonych prób w locie i z powodzeniem poradzili sobie z ponad 400 poważnymi sytuacjami, które mogły być przyczyną katastrofy. Co najciekawsze, w dokumencie mówi się, że podczas 61-letniej historii badań w locie życie poświęciło 27 pilotów wojsk lotniczych Chińskiej Armii Ludowo-Wyzwoleńczej.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.