Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Próby Lianoninga bez ofiar

Lotnictwo wojskowe, 11 września 2014

MO ChRL wyjaśnia, że podczas prób samolotów J-15, bazujących na lotniskowcu Liaoning, nie zginął żaden pilot.

Władze w Pekinie wyjaśniły, że próby lotniskowca Liaoning nie pociągnęły za sobą żadnych ofiar / Zdjęcie: MO ChRL

Opublikowana w ub. tygodniu informacja o śmierci 2 pilotów eskadry operującej podczas prób z pokładu lotniskowca Liaoning wywołała prawdziwą sensację w mediach branżowych (Ofiary Liaoninga, 2014-09-08). Portal China Military Online wyjaśnia, że doszło do przekłamania, spowodowanego błędami tłumaczenia na język angielski.

Według resortu obrony ChRL prezydent Xi Jinping powiedział, że dwaj piloci eskadry poświęcili swoje życie, ale nie stwierdził, że miało to miejsce podczas prób J-15 na pokładzie Liaoninga. Natomiast liczni oficerowie powiedzieli reporterom agencji Sinhua, że piloci, o których mowa, zginęli w trakcie wcześniejszych prób.

Oficjalny raport Ministerstwa Obrony ChRL podaje, że piloci wojskowi z tego kraju mieli do czynienia z 3000 niebezpiecznych sytuacji podczas niezliczonych prób w locie i z powodzeniem poradzili sobie z ponad 400 poważnymi sytuacjami, które mogły być przyczyną katastrofy. Co najciekawsze, w dokumencie mówi się, że podczas 61-letniej historii badań w locie życie poświęciło 27 pilotów wojsk lotniczych Chińskiej Armii Ludowo-Wyzwoleńczej.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.