Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Pierwszy nowy Airbus dla Iran Air

Lotnictwo cywilne, 12 stycznia 2017

Narodowy przewoźnik Iranu odebrał pierwszy z nowo zamówionych samolotów komunikacyjnych Airbusa.

Pierwszy A321 w barwach Iran Air. Przewoźnik zamówił ogółem 46 samolotów z rodziny A320, 38 z rodziny A330 i 16 z rodziny A350 / Zdjęcie: Airbus

Wczoraj w Tuluzie odbyła się ceremonia przekazania liniom Iran Air pierwszego samolotu komunikacyjnego Airbusa, zamówionego w ramach niedawno sygnowanego kontraktu (Historyczne zamówienie Iran Air, 2016-12-23). Jest to A321, napędzany silnikami CFM56, noszący znaki rejestracyjne EP-IFA. W uroczystości udział wzięli prezes Iran Air Farhad Parvaresh, prezes działu samolotów pasażerskich i główny dyrektor operacyjny Airbusa Fabrice Bregier, starszy wiceprezes ds. marketingu i sprzedaży CFM Gael Meheust i prezes Airbusa Tom Enders. 

To pierwszy praktyczny krok w ambitnym programie odnowienia floty samolotów pasażerskich Iran Air i silniejszej pozycji linii w międzynarodowym lotnictwie cywilnym. Irańscy podróżni mogą być dumni z naszego wyboru najbardziej nowoczesnych samolotów wąskokadłubowych – powiedział Farhad Parvaresh. – Iran Air są zadowolone z dostawy pierwszego Airbusa i gratulują wszystkim, którzy sprawili, że stało się to możliwe. Dziś sygnalizujemy, że dzięki międzynarodowej współpracy możemy osiągnąć wzajemnie korzystne cele handlowe – dodał prezes Iran Air.

Dzisiaj jest doniosła chwila i gratuluję Iran Air dostawy nowych samolotów po raz pierwszy od wielu lat. […] Jesteśmy gotowi, aby wspierać rozwój i modernizację Iran Air. Oczywiście w kraju liczącym 80 milionów ludzi, jest zapotrzebowanie na nowoczesne samoloty pasażerskie w celu zaspokojenia popytu na loty krajowe, jak i międzynarodowe – powiedział Fabrice Bregier. Według prognoz analityków linie lotnicze z Iranu nabędą w najbliższych latach 400-500 nowych samolotów pasażerskich.
GaleriaPowiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.