Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Prace wykończeniowe HMS Forth

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 01 września 2016

W Glasgow prowadzone są prace wykończeniowe na brytyjskim okręcie patrolowym HMS Forth. W marcu 2017 jednostka rozpocznie testy morskie.

HMS Forth przechodzi prace wykończeniowe w stoczni BAE Systems w Glasgow / Zdjęcie: BAE Systems

W połowie sierpnia w stoczni BAE Systems w Glasgow zwodowano nowy brytyjski okręt patrolowy HMS Forth, typu River (HMS Forth gotowy do wodowania, 2016-08-16). Obecnie trwają prace wykończeniowe. Montaż wyposażenia pokładowego powinien zakończyć się w grudniu. Kilka miesięcy później jednostka wyjdzie w morze na pierwsze testy.

W Glasgow trwają również prace nad kolejnymi 2 jednostkami patrolowymi typu River, budowanymi w ramach 2. transzy (Batch 2): HMS Medway (Rozpoczęto budowę drugiego OPV, 2015-06-09) i HMS Trent (Stępka pod brytyjski patrolowiec, 2015-10-07). Pierwszy z okrętów rozpocznie testy morskie w 4. kw. 2017, a do końca roku zostanie przekazany Royal Navy. Z kolei w połowie 2018 zapoczątkowane zostaną próby HMS Trent. Patrolowiec trafi do odbiorcy w 3. kw. tego roku.

Nowe brytyjskie okręty patrolowe będą miały 90 m długości i 13 m szerokości. Mają wypierać 1800 t i rozwijać 24 w. Zasięg obliczany jest na ponad 9000 km. Zmodyfikowany pokład lotniczy pomieści pojedynczy śmigłowiec Merlin. Brak hangaru uniemożliwia jednak dłuższą eksploatację wiropłata. Uzbrojenie główne patrolowców będzie stanowić 30-mm armata morska.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.