Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Podano termin przyjęcia do służby kolejnego Sentinela

Marynarka wojenna, 17 marca 2017

W sobotę Straż Wybrzeża USA przyjmie do służby okręt patrolowy USCGC Lawrence O. Lawson.

USCGC Lawrence O. Lawson będzie 2. po przyjętym już do służby USCGC Rollin Fritch, okrętem patrolowym typu Sentinel, stacjonującym w Cape May na New Jersey / Zdjęcie: USCG

Ceremonia przyjęcia do służby okrętu patrolowego USCGC Lawrence O. Lawson (WPC-1120), typu Sentinel, odbędzie się w sobotę. Udział w uroczystości, która zostanie zorganizowana w bazie Straży Wybrzeża USA (USCG) w Cape May, w New Jersey wezmą przedstawiciele USCG i producenta jednostki, stoczni Bollinger Shipyards z Lockport w Luizjanie oraz załoga patrolowca.

USCGC Lawrence O. Lawson jest 20. okrętem patrolowym typu Sentinel. Odebrano go w październiku ub.r. (Odbiór USCGC Lawrence O. Lawson, 2016-10-23). Patrolowiec powstał w ramach programu Fast Response Cutter. Zakłąda on budowę 58 jednostek tego typoszeregu (USCG zamawia kolejne Sentinele, 2016-05-09).

Okręty patrolowe typu Sentinel mają ok. 47 m długości i ok. 8 m szerokości. Wypierają 353 t. Rozwijają ponad 28 w. Autonomiczność oblicza się na 5 dni. Patrolowce wyposażono m.in. w 25-mm zdalnie sterowany moduł uzbrojenia, a także cztery 12,7-mm wkm. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.