Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Podano termin przyjęcia do służby kolejnego Sentinela

Marynarka wojenna, 17 marca 2017

W sobotę Straż Wybrzeża USA przyjmie do służby okręt patrolowy USCGC Lawrence O. Lawson.

USCGC Lawrence O. Lawson będzie 2. po przyjętym już do służby USCGC Rollin Fritch, okrętem patrolowym typu Sentinel, stacjonującym w Cape May na New Jersey / Zdjęcie: USCG

Ceremonia przyjęcia do służby okrętu patrolowego USCGC Lawrence O. Lawson (WPC-1120), typu Sentinel, odbędzie się w sobotę. Udział w uroczystości, która zostanie zorganizowana w bazie Straży Wybrzeża USA (USCG) w Cape May, w New Jersey wezmą przedstawiciele USCG i producenta jednostki, stoczni Bollinger Shipyards z Lockport w Luizjanie oraz załoga patrolowca.

USCGC Lawrence O. Lawson jest 20. okrętem patrolowym typu Sentinel. Odebrano go w październiku ub.r. (Odbiór USCGC Lawrence O. Lawson, 2016-10-23). Patrolowiec powstał w ramach programu Fast Response Cutter. Zakłąda on budowę 58 jednostek tego typoszeregu (USCG zamawia kolejne Sentinele, 2016-05-09).

Okręty patrolowe typu Sentinel mają ok. 47 m długości i ok. 8 m szerokości. Wypierają 353 t. Rozwijają ponad 28 w. Autonomiczność oblicza się na 5 dni. Patrolowce wyposażono m.in. w 25-mm zdalnie sterowany moduł uzbrojenia, a także cztery 12,7-mm wkm. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.