Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

F-35A opuściły Europę

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 09 maja 2017

Amerykańskie samoloty wielozadaniowe F-35A Lightning II zakończyły pierwszą misję na terenie Europy.

Jeden z F-35A przebazowanych w połowie kwietnia do Europy odlatuje z Lakenheath do macierzystej bazy Hill w stanie Utah / Zdjęcie: USAF

W niedzielę 8 wielozadaniowych samolotów bojowych F-35A Lightning II ze składu 34th Fighter Squadron, 388th Fighter Wing USAF i 466th Fighter Squadron, 419th Fighter Wing Air Force Reserve wystartowało z bazy Royal Air Force (królewskich wojsk lotniczych W. Brytanii) Lakenheath, kierując się do Stanów Zjednoczonych Ameryki. W ten sposób zakończyła się pierwsza w historii misja szkoleniowa F-35A w Europie.

Podczas trzytygodniowego pobytu na Starym Kontynencie amerykańskie samoloty odwiedziły sojusznicze bazy w Estonii (Ämari) i Bułgarii (Graf Ignatiewo). Operując z Lakenheath, piloci F-35A wykonali 76 lotów, trwających ponad 154 h, w większości wspólnie z F-15C Eagle z miejscowego 48th FW (F-35A w Bułgarii , 2017-04-29).

Nasi piloci mieli możliwość przećwiczenia skomplikowanych scenariuszy taktycznych, w trakcie których dokonywaliśmy optymalizacji zdolności bojowych F-15C iF-35A. Była to doskonała okazja dla 34th FS i 48th FW do zapoznania się z taktyką wspólnego operowania wielozadaniowych samolotów bojowych 4. i 5. generacji – powiedział dowódca 493rd FS ppłk Jason Zumwalt.

Kolejną okazją do zobaczenia F-35A USAF w Europie będzie czerwcowy salon lotniczy w Paryżu. Po wcześniejszej odmowie Pentagon nie sprecyzował jeszcze, czy Lightning II będzie prezentowany wyłącznie w locie, czy też także na wystawie statycznej. W ub.r. F-35A i F-35B pojawiły się na pokazach w Fairford i Farnborough w W. Brytanii (FIA 2016: Europejski debiut F-35B, 2016-07-13).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra