Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

F-35B już w W. Brytanii

Lotnictwo wojskowe, 30 czerwca 2016

Wczoraj do W. Brytanii dotarły 3 samoloty wielozadaniowe F-35B Lightning II. 2 z nich są eksploatowane przez USMC, a trzeci – przez RAF.

F-35B należący do RAF ląduje po raz pierwszy na ojczystej ziemi. Samolot, noszący nr ZM 137, jest trzecim Lightningiem II, przekazanym Brytyjczykom

Wczoraj wieczorem w bazie Royal Air Force (królewskich wojsk lotniczych W. Brytanii) Fairford wylądowała trójka samolotów wielozadaniowych Lockheed Martin F-35B Lightning II. Dwa z nich są eksploatowane przez 501. eskadrę szkolną USMC, stacjonującą w MCAS Beaufort w Karolinie Pd.

Trzeci F-35B należy do RAF. Co szczególnie ważne dla Brytyjczyków, podczas lotu z USA do ojczyzny za sterami samolotu zasiadał ich rodak – Sqn Ldr (mjr) Hugh Nichols. Zgłoszenie wstępnej zdolności bojowej 617. Squadronu Dambusters – pierwszej eskadry RAF eksploatującej F-35B – planowane jest w grudniu 2018 (Powłoka ochronna dla Queen Elizabeth, 2016-05-24, Rozbudowa bazy RAF Marham, 2016-04-08).

Trójka F-35B nad brytyjskim wybrzeżem. Na ostatnim odcinku lotu z USA towarzyszyła im para brytyjskich Typhoonów z 1. Squadronu RAF / Zdjęcia: MO W. Brytanii

Początkowo planowano, że F-35B przybędą do Europy w poniedziałek, ale problem z dostępnością tankowca KC-10 Extender spowodował, ze lot opóźnił się o 48 h. Wszystkie w/w Lightningi II, wraz z parą F-35A ze składu US Air Force, które mają dotrzeć na Wyspy Brytyjskie niebawem, wezmą udział w pokazach Royal International Air Tattoo, które odbędą się w Fairford w przyszłym tygodniu. Brytyjski F-35B ma wykonać przelot w formacji z parą Typhoonów i zespołem akrobacyjnym RAF Red Arrows. Następnie Lightningi II mają prezentować swoje możliwości w trakcie salonu w Farnborough.

Wyprawa F-35B do W. Brytanii to już 4. udany transatlantycki przelot samolotów tego typu. Wcześniej przeloty z Europy do USA i w przeciwnym kierunku wykonały 3 włoskie F-35B i para holenderskich F-35A (F-35A znowu nad Atlantykiem, 2016-05-24).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.