Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

HMS Diamond testuje Sea Viper

Marynarka wojenna, 31 maja 2017

Załoga brytyjskiego niszczyciela rakietowego HMS Diamond przeprowadziła test systemu obrony powietrznej Sea Viper.

Test systemu obrony powietrznej Sea Viper stanowił ostatni etap przygotowań do nowej misji bojowej niszczyciela rakietowego HMS Diamond / Zdjęcie: MO Wielkiej Brytanii

Scenariusz testu zakładał wykrycie przez pokładowe urządzenia obserwacyjne nadlatującego celu powietrznego Mirach, który symulował nieprzyjacielski przeciwokrętowy kierowany pocisk rakietowy. Następnie w jego stronę odpalono pocisk przeciwlotniczy / przeciwrakietowy Aster 15/30, który go zniszczył. Po zakończeniu próby HMS Diamond (D34), typ 45, powrócił do portu macierzystego HMNB (Her Majesty's Naval Base) Portsmouth.

Niedawny test systemu obrony powietrznej Sea Viper stanowił ostatni z kluczowych etapów przygotowań do nowej misji bojowej okrętu. Przedsięwzięcie, w ramach którego oceniono nie tylko stan techniczny i potencjał operacyjny niszczyciela, ale również przeszkolenie i zgranie załogi, realizowano przez kilka miesięcy. W tym czasie wykonano serię symulowanych działań operacyjnych, prowadzonych w ramach różnorodnych scenariuszy sytuacyjnych.

W 2. połowie br. HMS Diamond rozpocznie nową misję bojową (Powrót HMS Diamond, 2016-10-30). Okręt najprawdopodobniej zostanie skierowany w rejon Bliskiego Wschodu lub na Morze Śródziemne, gdzie będzie wspierał wysiłki społeczności międzynarodowej, zmierzające do ustabilizowania sytuacji politycznej w regionie oraz udzielenia pomocy humanitarnej potrzebującym, w tym imigrantom z Afryki, którzy próbują przedostać się do Europy śródziemnomorskimi szlakami przerzutowymi. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.