Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

HMS Diamond testuje Sea Viper

Marynarka wojenna, 31 maja 2017

Załoga brytyjskiego niszczyciela rakietowego HMS Diamond przeprowadziła test systemu obrony powietrznej Sea Viper.

Test systemu obrony powietrznej Sea Viper stanowił ostatni etap przygotowań do nowej misji bojowej niszczyciela rakietowego HMS Diamond / Zdjęcie: MO Wielkiej Brytanii

Scenariusz testu zakładał wykrycie przez pokładowe urządzenia obserwacyjne nadlatującego celu powietrznego Mirach, który symulował nieprzyjacielski przeciwokrętowy kierowany pocisk rakietowy. Następnie w jego stronę odpalono pocisk przeciwlotniczy / przeciwrakietowy Aster 15/30, który go zniszczył. Po zakończeniu próby HMS Diamond (D34), typ 45, powrócił do portu macierzystego HMNB (Her Majesty's Naval Base) Portsmouth.

Niedawny test systemu obrony powietrznej Sea Viper stanowił ostatni z kluczowych etapów przygotowań do nowej misji bojowej okrętu. Przedsięwzięcie, w ramach którego oceniono nie tylko stan techniczny i potencjał operacyjny niszczyciela, ale również przeszkolenie i zgranie załogi, realizowano przez kilka miesięcy. W tym czasie wykonano serię symulowanych działań operacyjnych, prowadzonych w ramach różnorodnych scenariuszy sytuacyjnych.

W 2. połowie br. HMS Diamond rozpocznie nową misję bojową (Powrót HMS Diamond, 2016-10-30). Okręt najprawdopodobniej zostanie skierowany w rejon Bliskiego Wschodu lub na Morze Śródziemne, gdzie będzie wspierał wysiłki społeczności międzynarodowej, zmierzające do ustabilizowania sytuacji politycznej w regionie oraz udzielenia pomocy humanitarnej potrzebującym, w tym imigrantom z Afryki, którzy próbują przedostać się do Europy śródziemnomorskimi szlakami przerzutowymi. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.