Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Naloty USA na Libię

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 12 października 2016

Amerykańskie lotnictwo zintensyfikowało naloty na pozycje islamistów wokół libijskiego miasta Syrta.

Od ponad 2 miesięcy USA bombardują pozycje islamistów wokół Syrty. Odzyskanie kontroli sił rządowych nad tym portowym miastem ma pomóc w ustabilizowaniu sytuacji w kraju / Zdjęcie: USMC

Od piątku do poniedziałku lotnictwo Korpusu Piechoty Morskiej USA (USMC) przeprowadziło 51 nalotów na pozycje bojówkarzy Ad-Daula al-Islamijja w rejonie Syrty. Amerykanie zniszczyli 155 celów naziemnych, w większości pozycji ogniowych nieprzyjaciela. Bombardowania prowadzono w koordynacji z siłami wojskowymi podporządkowanymi uznawanemu przez Zachód rządowi jedności narodowej.

Niedawnych nalotów dokonano w ramach zapoczątkowanej 1 sierpnia operacji Odyssey Lightning (Amerykańskie naloty na Libię, 2016-08-02). Dotąd amerykańskie lotnictwo przeprowadziło 261 operacji lotniczych nad Syrtą. Celem bombardowań były pozycje ogniowe islamistów, centra dowodzenia, magazyny i składy z uzbrojeniem oraz ośrodki szkoleniowe (Kolejne naloty na Libię, 2016-08-18).

Do ataków na islamistów używane są samoloty bojowe AV-8B Harrier II i śmigłowce uderzeniowe AH-1W Super Cobra (AH-1W przeciwko islamistom, 2016-08-23). Cele bombardowań obierane są na podstawie wskazań lokalnych sojuszników, a także żołnierzy wojsk specjalnych, którzy operują w pobliżu Syrty (Francuzi giną w Libii , 2016-07-20). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.