Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Francuzi giną w Libii

Wojska lądowe, Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 20 lipca 2016

Francuski rząd potwierdził śmierć trzech żołnierzy wojsk specjalnych w Libii.

Trzech żołnierzy wojsk specjalnych zginęło w katastrofie francuskiego śmigłowca, do której doszło w niedzielę w pobliżu libijskiego Bengazi / Zdjęcie: MO Francji

Trzech żołnierzy francuskich wojsk specjalnych zginęło w niedzielę w okolicach libijskiego miasta Bengazi. Wojskowi ponieśli śmierć w katastrofie śmigłowca, którym podróżowali. Wiropłat najprawdopodobniej został zestrzelony przez bojówkarzy jednej z lokalnych organizacji islamistycznych. W chwili zdarzenia Francuzi prowadzili operację zwiadowczą w rejonie.

Informując o wydarzeniach w Bengazi, Paryż oficjalnie potwierdził obecność francuskich wojsk lądowych w Libii. W przeszłości władze Francji informowały opinię publiczną jedynie o operacjach lotniczych, prowadzonych nad tym państwem przez Armée de l'air (wojska lotnicze Francji, Koniec operacji Sangaris, 2016-02-01).

Francuscy komandosi współpracują w Libii z żołnierzami z USA i Wielkiej Brytanii (Amerykanie w Libii , 2016-05-13). Do ich zadań należy m.in. rozpoznanie terenów objętych walkami między islamistami a wojskami wiernymi uznawanemu przez Zachód rządowi Jedności Narodowej (Wypadek libijskiego MiGa-21, 2016-05-19). Wojskowi wspierają też kampanię lotniczą nad Libią, wskazując potencjalne cele bombardowań.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.