Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nowa misja HMS Diamond

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 02 września 2016

Brytyjski niszczyciel rakietowy HMS Diamond rozpoczął nową misję bojową. Okręt będzie służył w składzie sił morskich Unii Europejskiej.

Przez najbliższe 2 miesiące brytyjski niszczyciel rakietowy HMS Diamond będzie służył w ramach sił morskich EU NAVFOR Med (European Union Naval Force Mediterranean) / Zdjęcie: Royal Navy

W środę brytyjski niszczyciel rakietowy HMS Diamond (D34), typ 45, opuścił port macierzysty HMNB (Her Majesty's Naval Base) Portsmouth i skierował się na południowe wody Morza Śródziemnego. W najbliższych miesiącach będzie pełnił służbę nieopodal wybrzeży Libii. Jednostka ma powstrzymywać próby przemytu uzbrojenia do ogarniętego wojną domową kraju (Kolejne naloty na Libię, 2016-08-18). HMS Diamond zastąpi w tej roli okręt desantowy RFA Mounts Bay (L3008), typu Bay.

W czerwcu HMS Diamond zakończył serię testów morskich, połączonych ze szkoleniem i zgrywaniem jego załogi (HMS Diamond wraca do służby, 2016-06-23). Próby, które stanowiły zwieńczenie 15-miesięcznego przeglądu remontowego, zainicjowano jesienią ub.r. (HMS Diamond po remoncie, 2015-10-14).

Dziś HMNB Portsmouth opuści kolejna jednostka typ 45, HMS Daring (D32). Okręt skieruje się w rejon Zatoki Perskiej (HMS Daring wyruszy na Bliski Wschód, 2016-08-29). W najbliższych miesiącach niszczyciel będzie służył m.in. w ramach zespołu zadaniowego atomowego lotniskowca USS Dwight D. Eisenhower (CVN 69), typu Nimitz, który wchodzi w skład wielonarodowej koalicji walczącej z islamistami w Iraku i Syrii (Pierwsze operacje lotnicze z pokładu Eisenhowera, 2016-06-29).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.