Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Powrót HMS Diamond

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 30 października 2016

Brytyjski niszczyciel rakietowy HMS Diamond powrócił do portu macierzystego w Portsmouth.

HMS Diamond wchodzi do portu macierzystego HMNB Portsmouth / Zdjęcie: MO Wielkiej Brytanii

Przed kilkoma dniami niszczyciel rakietowy HMS Diamond (D34), typ 45, powrócił do portu macierzystego HMNB (Her Majesty's Naval Base) Portsmouth na południu kraju. Przez ostatnie 2 miesiące okręt brał udział w wielonarodowej operacji, prowadzonej nieopodal wybrzeży Libii. Działania realizowano w ramach sił morskich EU NAVFOR Med (European Union Naval Force Mediterranean, Koniec misji HMS Diamond, 2016-10-26).

Podczas misji załoga HMS Diamond starała się wykryć i udaremnić próby przemytu broni lub wyposażenia wojskowego do ogarniętej wojną domową Libii (Naloty USA na Libię, 2016-10-12). Specjalne zespoły interwencyjne, które stacjonowały na pokładzie okrętu, dokonywały zatrzymań i przeszukań statków i łodzi motorowych, które mogły służyć do tego nielegalnego procederu.

HMS Diamond zastąpił w tej roli okręt desantowy RFA Mounts Bay (L3008), typu Bay, który z kolei skierował się do Gibraltaru, gdzie przeszedł krótki przegląd naprawczy. Desantowiec powrócił już do służby i wznowił działania operacyjne nieopodal wybrzeży Libii. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.