Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Powrót HMS Diamond

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 30 października 2016

Brytyjski niszczyciel rakietowy HMS Diamond powrócił do portu macierzystego w Portsmouth.

HMS Diamond wchodzi do portu macierzystego HMNB Portsmouth / Zdjęcie: MO Wielkiej Brytanii

Przed kilkoma dniami niszczyciel rakietowy HMS Diamond (D34), typ 45, powrócił do portu macierzystego HMNB (Her Majesty's Naval Base) Portsmouth na południu kraju. Przez ostatnie 2 miesiące okręt brał udział w wielonarodowej operacji, prowadzonej nieopodal wybrzeży Libii. Działania realizowano w ramach sił morskich EU NAVFOR Med (European Union Naval Force Mediterranean, Koniec misji HMS Diamond, 2016-10-26).

Podczas misji załoga HMS Diamond starała się wykryć i udaremnić próby przemytu broni lub wyposażenia wojskowego do ogarniętej wojną domową Libii (Naloty USA na Libię, 2016-10-12). Specjalne zespoły interwencyjne, które stacjonowały na pokładzie okrętu, dokonywały zatrzymań i przeszukań statków i łodzi motorowych, które mogły służyć do tego nielegalnego procederu.

HMS Diamond zastąpił w tej roli okręt desantowy RFA Mounts Bay (L3008), typu Bay, który z kolei skierował się do Gibraltaru, gdzie przeszedł krótki przegląd naprawczy. Desantowiec powrócił już do służby i wznowił działania operacyjne nieopodal wybrzeży Libii. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.