Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Koniec misji HMS Diamond

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 26 października 2016

Brytyjski niszczyciel rakietowy zakończył misję nieopodal wybrzeży Libii.

Po zakończonej misji HMS Diamond powróci do portu macierzystego w Portsmouth. Działania operacyjne nieopodal wybrzeży Libii znowu podejmie załoga desantowca RFA Mounts Bay / Zdjęcie: MO W. Brytanii

Przez blisko 2 miesiące niszczyciel rakietowy HMS Diamond (D34), typ 45, patrolował wody nieopodal wybrzeży Libii. Załoga okrętu starała się wykryć i udaremnić próby przemytu broni lub wyposażenia wojskowego do ogarniętego wojną domową kraju (Naloty USA na Libię, 2016-10-12). Specjalne zespoły interwencyjne, które stacjonowały na pokładzie HMS Diamond, dokonywały zatrzymań i przeszukań statków i łodzi motorowych, które mogły służyć do tego nielegalnego procederu.

HMS Diamond rozpoczął libijską misję we wrześniu (Nowa misja HMS Diamond, 2016-09-02), opuszczając port macierzysty HMNB (Her Majesty's Naval Base) Portsmouth na południu kraju i kierując się w stronę północnej Afryki. Na miejscu niszczyciel zastąpił inną z jednostek Royal Navy, okręt desantowy RFA Mounts Bay (L3008), typu Bay.

Patrole u wybrzeży Libii prowadzono w ramach operacji Sophia, zorganizowanej przez siły morskie EU NAVFOR Med (European Union Naval Force Mediterranean). Unia Europejska dąży do ustabilizowania sytuacji wewnętrznej w Libii poprzez, m.in. odcięcie walczących stron od dopływu nowego uzbrojenia oraz odbudowę libijskiej straży wybrzeża i marynarki wojennej (UE przeszkoli libijskich marynarzy, 2016-08-26). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.