Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Dzień przemysłu Naval Group w Trójmieście

Przemysł zbrojeniowy, Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 14 września 2017

Francuski koncern stoczniowy Naval Group zorganizował 12 września w Sopocie dzień przemysłu w ramach programu Orka, w którym koncern zamierza być partnerem strategicznym Polski.

Sopocka impreza była drugim z kolei dniem przemysłu Naval Group / Zdjęcie: Naval Group

Wydarzenie to zgromadziło ponad 60 polskich przedsiębiorstw, a także głównych francuskich partnerów Naval Group, w tym takie przedsiębiorstwa jak Thales, Schneider Electric, Safran, Jeumont i iXblue. Spotkanie miało na celu bliższe poznanie oczekiwań i określenie możliwości współpracy pomiędzy polskimi i francuskimi podmiotami przy budowie okrętów i kontraktach związanych z morskimi źródłami energii odnawialnych.

Naval Group zamierza umożliwić polskim przedsiębiorstwom możliwie duże zaangażowanie we współpracę przy produkcji okrętów podwodnych, których budowę w Polsce we współpracy z PGZ oferuje francuski koncern. Zaangażowanie to dotyczyć będzie także rozwoju oprogramowania systemów walki, projektów badawczo-rozwojowych i obsługi okrętów.

Propozycja Naval Group obejmuje wykonanie 80% prac związanych z budową co najmniej 3 okrętów podwodnych typu Scorpène. Zaangażowane przedsiębiorstwa zostaną w przyszłości włączone do globalnego łańcucha dostaw francuskiej grupy.

Naval Group proponuje, oprócz programu Orka, szerszy zakres współpracy mający na celu zaangażowanie polskiego przemysłu w realizację programów budowy okrętów nawodnych oferowanych przez koncern na rynkach eksportowych. Transfer zaawansowanych technologii umożliwi polskiemu przemysłowi zdobycie kompetencji i know-how pozwalających na realizację najbardziej złożonych projektów. Polskie przedsiębiorstwa już zaangażowane są w dostawę wyposażenia dla Naval Group.

Morska energetyka odnawialna to kolejny obszar współpracy, do którego Naval Group, posiadająca znaczne doświadczenie dzięki swojej spółce-córce Naval Energies, pragnie włączyć polskie przedsiębiorstwa. Współpraca będzie dotyczyć wspólnego rozwoju rozwiązań z zakresu podwodnych turbin wykorzystujących prądy morskie, elektrowni działających na zasadzie wykorzystania energii termicznej oceanów i pływających wiatrowni.

Przy pomocy planu współpracy przemysłowej zapewniającego znaczne zaangażowanie polskich przedsiębiorstw, Naval Group stworzy 2000 miejsc pracy w przedsiębiorstwach związanych z budową okrętów, ich obsługą, produkcją wyposażenia i morską energetyką odnawialną.

Naval Group (dawniej DCNS) to światowy lider w sektorze morskiej obronności i producent okrętów nawodnych i podwodnych, zarówno konwencjonalnych jak i atomowych. W 2016 francuski koncern został wybrany jako strategiczny partner odpowiedzialny za dostawę 12 okrętów podwodnych dla Royal Australian Navy (królewskiej marynarki wojennej Australii) w ramach największego w historii programu tego typu (DCNS otwiera biuro w Australii, 2016-12-30).

Sopocka impreza była drugim z kolei dniem przemysłu Naval Group. Pierwszy zorganizowany został 11 lipca br. w Ambasadzie Francji w Warszawie. Trzecie wydarzenie z tego cyklu odbędzie się w Szczecinie. W najbliższym czasie zorganizowane także zostaną specjalne spotkania poświęcone tematyce współpracy w obszarze działalności badawczo-rozwojowej i współpracy z uczelniami (DCNS zmienia nazwę, 2017-06-28).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.