Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Przyspieszenie programu SEA 1000

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 30 września 2016

W Australii zawarto porozumienia o przyspieszeniu przygotowań do budowy serii nowych okrętów podwodnych.

W ramach programu SEA 1000 Royal Australian Navy pozyska 12 nowoczesnych konwencjonalnych okrętów podwodnych proj. Shortfin Barracuda. Koszt przedsięwzięcia oblicza się na ok. 50 mld AUD (ok. 147 mld zł). Jego realizacja pozwoli na utworzenie i utrzymanie 2800 miejsc pracy w lokalnym przemyśle / Rysunek: DCNS

Władze Australii wybrały ofertę Lockheed Martin Australia w przetargu na dostawę i integrację elementów uzbrojenia i systemu zarządzania walką nowych okrętów podwodnych. Szczegóły kontraktu będą przedmiotem negocjacji z amerykańskim koncernem. Uważa się, że przyszła umowa będzie miała wartość 1,4 mld AUD (4,1 mld zł). Jej realizacja pozwoli na utworzenie i utrzymanie ok. 200 miejsc pracy w lokalnym przemyśle.

W ostatnich dniach Canberra osiągnęła porozumienie z francuską grupą stoczniową DCNS, która wiosną zwyciężyła w przetargu na dostawę Australii serii nowych okrętów podwodnych (DCNS komentuje wygraną w Australii, 2016-04-27; DCNS wygrywa w Australii, 2016-04-26). W wyniku prowadzonych negocjacji producent z Europy zobowiązał się do opracowania szczegółowego projektu nowych jednostek.

W ramach programu SEA 1000 Royal Australian Navy (królewska marynarka wojenna Australii) pozyska 12 nowych okrętów podwodnych (DCNS ujawnia ofertę dla Australii, 2015-07-15). Zostaną one oparte na projekcie Shortfin Barracuda, który konstrukcyjnie zbliżony jest do francuskich atomowych okrętów podwodnych typu Barracuda, budowanych dla Marine Nationale (marynarki wojennej Francji, Wsparcie techniczne francuskich OP, 2015-04-18). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra