Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Test rakietowy Korei Płn.

Strategia i polityka, Przemysł zbrojeniowy, 15 września 2017

Dziś rano Korea Północna przeprowadziła kolejny test rakiety balistycznej. Według danych japońskiego systemu Em-Net, rakieta wystartowała o 6:57 czasu lokalnego z poligonu Sunan w pobliżu Pjongjangu. Po 7 minutach weszła nad przestrzeń Japonii, nad którą leciała ponad 2 minuty. O 7:16 wpadła do wód Oceanu Spokojnego.

Osiągnięta w dzisiejszym teście odległość świadczy o tym, że północnokoreańska rakieta może zagrozić amerykańskiej bazie na wyspie Guam, odległej od Korei Płn. o 3400 km

Z kolei przedstawiciele sił zbrojnych Korei Południowej poinformowali, że rakieta poleciała na odległość 3700 km. W locie osiągnęła wysokość maksymalną 770 km. Oznaczałoby to test rakiety o zasięgu pośrednim. Jej typu nie podano. Prawdopodobnie chodzi o Hwasong-12 – taką samą, jaką testowano 29 sierpnia (Test północnokoreańskiej rakiety balistycznej, 2017-08-29).

Rząd japoński poinformował, że rakieta nie spowodowała żadnego uszczerbku w ruchu lotniczym i morskim. Żadna jej część nie spadła na terytorium Japonii. Leciała nad wyspą Hokkaido.

3 września Korea Północna przeprowadziła podziemny test ładunku termojądrowego przystosowanego do przenoszenia przez rakiety balistyczne (Test ładunku atomowego w Korei Północnej, 2017-09-03). Na podstawie pomiarów sejsmologicznych oszacowano, że ładunek miał moc ok. 160 kT. Po tym teście Rada Bezpieczeństwa ONZ wprowadziła kolejne sankcje przeciwko Pjongjangowi. Dotyczą one dodatkowego ograniczenia dostaw ropy naftowej i bazujących na niej produktów, a także gazów w stanie ciekłym. Wprowadzono też zakaz importu z Korei Płn. produktów tekstylnych.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.