Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwsze Taurusy dla Republiki Korei

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 17 października 2016

Niemiecko-szwedzka spółka przekazała wojskom lotniczym Republiki Korei pierwszą partię pocisków manewrujących KEPD 350K Taurus.

Samolot wielozadaniowy F-15K Slam Eagle uzbrojony w 2 pociski manewrujące KEPD 350K / Zdjęcie: Boeing

W piątek przedstawiciele TAURUS Systems GmbH, spółka joint-venture MBDA Deutschland GmbH (67%) i Saab Dynamics AB (33%), przekazali pierwszą partię pocisków manewrujących KEPD 350K przeznaczonych dla Daehanminguk Gong-gun (wojsk lotniczych Republiki Korei). Uroczystość, w której wzięli udział także przedstawiciele południowokoreańskiej agencji ds. zamówień wojskowych (DAPA), odbyła się w siedzibie TAURUS w Schrobenhausen w Bawarii (GPS dla południowokoreańskich Taurusów , 2016-08-10).

Jak podaje producent, program KEPD 350K przebiega zgodnie z planem, a obecnie trwa końcowy etap integracji uzbrojenia z samolotami F-15K Slam Eagle. W 2013 rząd w Seulu zakupił 170 pocisków tego typu, kosztujących ok. 1,8 mln USD za szt. Według Korea Times, przed końcem br. Daehanminguk Gong-gun odbiorą 60 Taurusów. Rosnące zagrożenie ze strony KRL-D spowodowało, że wojsko nosi się z zamiarem nabycia kolejnych 90 KEPD 350K, a także bomb SDB II (F-16I z SDB, 2015-08-20).

KEPD 350K jest zmodernizowaną i ulepszoną wersją pocisków, jakie od 2005 stanowią uzbrojenie samolotów uderzeniowych Tornado IDS, znajdujących się w wyposażeniu Luftwaffe (wojska lotnicze Niemiec). Innym użytkownikiem Taurusów, od 2009, są hiszpańskie Ejército del Aire (wojska lotnicze), które przystosowały do ich przenoszenia samoloty C.15 Hornet. Docelowo KEPD 350 ma stanowić uzbrojenie wielozadaniowych Eurofighterów, używanych przez obydwa kraje. Do przenoszenia Taurusa przystosowany jest także szwedzki Gripen (Eurofighter z Taurusami, 2014-01-16).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.