Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Typhoony odwiedzą Japonię

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 19 września 2016

Brytyjskie samoloty wielozadaniowe Typhoon udadzą się z wizytą do Japonii, aby po raz pierwszy wziąć udział we wspólnych manewrach.

W połowie października Typhoony wyruszą do Japonii, na pierwsze w historii wspólne brytyjsko-japońskie manewry / Zdjęcie: RAF

Szef Sztabu Kōkū Jieitai (Japońskich Wojsk Lotniczych Samoobrony) gen. Yoshiyuki Sugiyama poinformował, że od połowy października do początku listopada kierowany przez niego rodzaj sił zbrojnych zorganizuje pierwsze w historii wspólne ćwiczenia z Royal Air Force (królewskimi wojskami lotniczymi W. Brytanii). Miejscem stacjonowania zaangażowanych w nie jednostek będzie baza lotnicza Misawa. Celem Guardian North 16 jest zwiększenie interoperacyjności wojsk lotniczych Japonii i W. Brytanii (Oblot japońskiego F-35A, 2016-08-30).

Brytyjczycy wyślą do Japonii 4 samoloty wielozadaniowe Eurofighter Typhoon ze składu II (AC) Squadronu (RAF użyły Storm Shadow przeciw islamistom, 2016-06-29), którym towarzyszyć będzie wielozadaniowy samolot transportowo-tankujący Voyager i transportowiec C-17 Globemaster. Strona japońska desygnuje na ćwiczenia eskadry wyposażone w samoloty wielozadaniowe F-2 i F-15.

Przeprowadzenie wspólnych manewrów, pod kryptonimem Guardian North 16 zostało uzgodnione w styczniu br. przez ministrów spraw zagranicznych i obrony obydwu państw. W ich trakcie po raz pierwszy w swojej historii Kōkū Jieitai będą szkoliły się we współdziałaniu z sojusznikiem innym niż Stany Zjednoczone Ameryki.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.