Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kutry patrolowe typu Island dla Kostaryki

Marynarka wojenna, Służby państwowe, Strategia i polityka, 19 października 2017

Straż Wybrzeża Kostaryki formalnie odebrała dwa ex-amerykańskie kutry patrolowe typu Island.

Przekazane Kostaryce kutry patrolowe USCGC Long Island i USCGC Roanoke Island były eksploatowane przez USCG do 2015 i stacjonowały w rejonie Alaski / Zdjęcie: USCG

Ceremonia przekazania okrętów została zorganizowana w porcie Caldera, w Kostaryce. Wycofane ze służby amerykańskie kutry patrolowe USCGC Long Island (WPB 1342) i USCGC Roanoke Island (WPB 1346), typu Island, zasilą kostarykańską straż wybrzeża i posłużą do ograniczenia skali przemytu narkotyków i innych zakazanych substancji lokalnymi wodami.

Niedawna ceremonia miała charakter symboliczny, ponieważ wspomniane okręty znajdują się obecnie w bazie Straży Wybrzeża USA (USCG) w Curtis Bay, w Maryland. W najbliższych miesiącach obie jednostki otrzymają nowe wyposażenie pokładowe. USCG pomoże też w przeszkoleniu kostarykańskich załóg i personelu obsługowego. Oba zadania mają zostać zrealizowane w ramach programu Foreign Military Sales. Zakłada się, że kutry patrolowe trafią do kraju wiosną 2018.

Kostaryka jest trzecim państwem, którego siły morskie pozyskały wycofywane ze służby amerykańskie kutry patrolowe typu Island. W ub.r. po dwie jednostki trafiły do Pakistanu i Gruzji (Kutry typu Island dla Pakistanu, 2016-12-19, Amerykańskie okręty patrolowe dla Gruzji, 2016-10-11). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.