Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Powrót USS Coronado

Marynarka wojenna, Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 06 listopada 2017

Amerykański trimaran USS Coronado rozpoczął podróż powrotną do kraju po zakończeniu trwającej ponad rok misji na Oceanie Spokojnym.

USS Coronado opuścił Changi Naval Base w Singapurze i rozpoczął podróż powrotną do San Diego / Zdjęcie: Mass Communication Specialist 3rd Class Deven Leigh Ellis, USN

USS Coronado (LCS 4), typu Independence, klasy Littoral Combat Ship (LCS), opuścił port morski w Singapurze w sobotę. Okręt rozpoczął podróż do San Diego, gdzie powróci po czternastu miesącach, jakie spędził na pierwszej w swojej historii misji bojowej. Przez ponad rok jednostka prowadziła działania operacyjne na zachodnich wodach Oceanu Spokojnego.

W tym czasie USS Coronado współpracował z okrętami szesnastu flot regionalnych, uczestnicząc m.in. w 11 bilateralnych i wielonarodowych ćwiczeniach morskich. Jednostka odbyła też kurtuazyjne wizyty w dziesięciu portach morskich w regione (USS Coronado z Cam Ranh, 2017-06-13).

W sierpniu USS Coronado wziął udział w ćwiczeniach morskich organizowanych w pobliżu wyspy Guam, których jednym z etapów było odpalenie przeciwokrętowego kierowanego pocisku rakietowego RGM-84 Harpoon Block 1C, wyposażonego w głowicę bojową (USS Coronado odpalił Harpoona, 2017-08-23). Cel znajdujący się poza zasięgiem urządzeń obserwacyjnych jednostki został wykryty i namierzony przez bezzałogowy statek latający MQ-8B Fire Scout i śmigłowiec MH-60S Seahawk. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.