Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Powrót USS Coronado

Marynarka wojenna, Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 06 listopada 2017

Amerykański trimaran USS Coronado rozpoczął podróż powrotną do kraju po zakończeniu trwającej ponad rok misji na Oceanie Spokojnym.

USS Coronado opuścił Changi Naval Base w Singapurze i rozpoczął podróż powrotną do San Diego / Zdjęcie: Mass Communication Specialist 3rd Class Deven Leigh Ellis, USN

USS Coronado (LCS 4), typu Independence, klasy Littoral Combat Ship (LCS), opuścił port morski w Singapurze w sobotę. Okręt rozpoczął podróż do San Diego, gdzie powróci po czternastu miesącach, jakie spędził na pierwszej w swojej historii misji bojowej. Przez ponad rok jednostka prowadziła działania operacyjne na zachodnich wodach Oceanu Spokojnego.

W tym czasie USS Coronado współpracował z okrętami szesnastu flot regionalnych, uczestnicząc m.in. w 11 bilateralnych i wielonarodowych ćwiczeniach morskich. Jednostka odbyła też kurtuazyjne wizyty w dziesięciu portach morskich w regione (USS Coronado z Cam Ranh, 2017-06-13).

W sierpniu USS Coronado wziął udział w ćwiczeniach morskich organizowanych w pobliżu wyspy Guam, których jednym z etapów było odpalenie przeciwokrętowego kierowanego pocisku rakietowego RGM-84 Harpoon Block 1C, wyposażonego w głowicę bojową (USS Coronado odpalił Harpoona, 2017-08-23). Cel znajdujący się poza zasięgiem urządzeń obserwacyjnych jednostki został wykryty i namierzony przez bezzałogowy statek latający MQ-8B Fire Scout i śmigłowiec MH-60S Seahawk. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.