Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

USS Coronado odpalił Harpoona

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 23 sierpnia 2017

22 sierpnia okręt USS Coronado, klasy Littoral Combat Ship (LCS 4) przeprowadził w pobliżu wyspy Guam odpalenie przeciwokrętowego kierowanego pocisku rakietowego RGM-84 Harpoon Block 1C, wyposażonego w głowicę bojową.

Tym razem pokpr Harpoon odpalony z pokładu USS Coronado trafił w cel / Zdjęcie: US Navy

Cel znajdujący się poza zasięgiem urządzeń obserwacyjnych jednostki został wykryty i namierzony przez parę wiropłatów, operujących z pokładu USS Coronado – bezzałogowy statek latający MQ-8B Fire Scout i śmigłowiec MH-60S Seahawk.

Jednostki LCS będą odgrywać ważną rolę w ochronie żeglugi i istotnych interesów Stanów Zjednoczonych na szlakach morskich. Umiejętność połączenia zdolności bezzałogowców, takich jak Fire Scout, ze zdolnościami pocisków Harpoon, podczas operowania na wodach przybrzeżnych jest kwestią zasadniczą. Na wodach pomiędzy Filipinami i Indiami jest ponad 50 tys. wyspte skrzyżowania szlaków są istotne dla interesów świata – powiedział wadm. Don Gabrielson, dowódca Task Force 73 (Amerykańsko-filipiński patrol bojowy, 2017-07-03).

Poprzednia próba odpalenia Harpoona przez USS Coronado miała miejsce ponad rok temu, jednak zakończyła się niepowodzeniem (Nieudana próba uzbrojenia USS Coronado, 2016-07-25).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.