Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

HMS Queen Elizabeth rozpocznie służbę w grudniu

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 17 listopada 2017

Ministerstwo obrony Wielkiej Brytanii poinformowało, że lotniskowiec HMS Queen Elizabeth zostanie przyjęty do służby 7 grudnia.

HMS Queen Elizabeth przechodzi ostatnie testy morskie / Zdjęcie: MO Wielkiej Brytanii

Sprawujący swój urząd od zaledwie kilku tygodni minister obrony Wielkiej Brytanii, Gavin Williamson, poinformował w czwartek, że ceremonia przyjęcia do służby lotniskowca HMS Queen Elizabeth (R08), typu Queen Elizabeth, odbędzie się za trzy tygodnie, a więc 7 grudnia. Wydarzenie zostanie zorganizowane w porcie macierzystym okrętu, HMNB (Her Majesty's Naval Base) Portsmouth na południu kraju, a gościem honorowym będzie królowa Elżbieta II.

HMS Queen Elizabeth jest w trakcie ostatniej serii testów morskich, które prowadzone są nieopodal południowych wybrzeży Wielkiej Brytanii (HMS Dragon na testach QE, 2017-11-03). W najbliższych tygodniach okręt ma powrócić do HMNB Portsmouth. Wówczas rozpoczną się przygotowania do ceremonii przyjęcia do służby.

HMS Queen Elizabeth jest pierwszym z dwóch lotniskowców typu QE budowanych dla Royal Navy. Obecnie w szkockim Rosyth trwają prace nad drugą z jednostek, przyszłym HMS Prince of Wales (R09, Prince of Wales ochrzczony, 2017-09-09). Za dostawę okrętów odpowiada konsorcjum Aircraft Carrier Alliance, w skład którego wchodzą: BAE Systems, Thales UK, Babcock i rząd Wielkiej Brytanii. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.