Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Powrót CSG 5

Marynarka wojenna, Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 05 grudnia 2017

Atomowy lotniskowiec USS Ronald Reagan powrócił do bazy morskiej w Yokosuce po zakończeniu kilkumiesięcznej misji bojowej na Pacyfiku.

USS Ronald Reagan (CNV 76) wraca do Fleet Activities Yokosuka / Zdjęcie: Mass Communication Specialist 1st Class Peter Burghart, USN

Atomowy lotniskowiec USS Ronald Reagan (CVN 76), typu Nimitz, wrócił do Fleet Activities Yokosuka w poniedziałek. Wraz z nim do bazy weszły pozostałe okręty lotniskowcowej grupy bojowej (CSG) nr 5, w tym m.in. niszczyciele rakietowe USS Stethem (DDG 63) i USS Chafee (DDG 90), typu Arleigh Burke. Przez ostatnie trzy miesiące amerykańskie jednostki prowadziły działania operacyjne na Pacyfiku.

Jednym z najważniejszych etapów misji CSG 5 były ćwiczenia morskie, w których uczestniczyły okręty aż trzech amerykańskich lotniskowcowych grup bojowych, w tym CSG 11 i 9. Na ich czele stoją atomowe lotniskowce USS Nimitz (CVN 68), USS Theodore Roosevelt (CVN 71), typu Nimitz (Zakończono ćwiczenia amerykańskich lotniskowców, 2017-11-15).

Cieniem na misji CSG 5 położył się wypadek samolotu transportowego C-2A Greyhound, który spadł do Morza Filipińskiego pod koniec listopada. W katastrofie zginęły trzy osoby, które znajdowały się na pokładzie. Podczas akcji ratowniczej, którą koordynowano z pokładu USS Ronald Reagan, udało się zlokalizować i podjąć z wody pozostałe osiem osób (Zakończono poszukiwania zaginionych marynarzy, 2017-11-24). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.