Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Zakończono poszukiwania zaginionych marynarzy

Marynarka wojenna, Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 24 listopada 2017

US Navy poinformowała o zakończeniu akcji poszukiwawczej na Morzu Filipińskim. Ostatecznie nie udało się odnaleźć trzech członków załogi rozbitego w środę samolotu transportowego C-2A Greyhound.

Poszukiwania ostatnich trzech członków załogi rozbitego w środę samolotu transportowego zakończyły się niepowodzeniem / Zdjęcie: USN

Poszukiwania trzech członków załogi C-2A Greyhound zakończono dziś ok. 10:00 czasu japońskiego. Przez dwie doby okręty i statki powietrzne US Navy i Japońskich Morskich Sił Samoobrony przeczesywały wody na południowy wschód od Okinawy, licząc na odnalezienie zaginionych marynarzy (USN rozszerza poszukiwania załogi C-2A, 2017-11-23).

Amerykański C-2A Greyhound rozbił się w środę ok. 14:45 czasu japońskiego. Samolot spadł do Oceanu Spokojnego ok. 920 km na południowy wschód od wybrzeży Okinawy (Wypadek C-2A Greyhound, 2017-11-22). Na jego pokładzie znajdowało się jedenaście osób, w tym członkowie załogi i pasażerowie. W pierwszych godzinach akcji poszukiwawczej udało się odnaleźć i podjąć z wody osiem osób, które następnie przetransportowano na pokład atomowego lotniskowca USS Ronald Reagan (CVN 76), typu Nimitz.

Rozbity w środę samolot transportowy C-2A Greyhound latał w składzie Fleet Logistics Support Squadron Three Zero, Providers. W chwili zdarzenia Greyhound wykonywał lot z Marine Corps Air Station Iwakuni w kierunku wspomnianego USS Ronald Reagan, transportując pasażerów i dodatkowy ładunek towarowy. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.