Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

USN rozszerza poszukiwania załogi C-2A

Lotnictwo wojskowe, Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 23 listopada 2017

US Navy kontynuuje poszukiwania trzech członków załogi i pasażerów samolotu transportowego C-2A Greyhound, który rozbił się w środę nad Pacyfikiem.

W poszukiwania zaginionych członków załogi i pasażerów rozbitego w środę samolotu transportowego zaangażowano okręty i samoloty US Navy i Japońskich Morskich Sił Samoobrony / Zdjęcie: Mass Communication Specialist 2nd Class Anthony Flynn, USN

W akcji poszukiwawczej biorą udział okręty US Navy i Japońskich Morskich Sił Samoobrony oraz lotnictwo amerykańskiej marynarki wojennej. Operacja koordynowana jest z pokładu atomowego lotniskowca USS Ronald Reagan (CVN 76), typu Nimitz (Wypadek C-2A Greyhound, 2017-11-22).

Wody na południowy wschód od Okinawy przeczesują również: niszczyciele rakietowe USS Stethem (DDG 63, USS Stethem blisko Wysp Paracelskich, 2017-07-03), USS Chafee (DDG 90) and USS Mustin (DDG 89), typu Arleigh Burke, a także japońskie śmigłowcowce JS Kaga (DDH 184), typu Izumo (JS Kaga w linii, 2017-03-23) i JS Ise (DDH 182), typu Hyūga oraz niszczyciele rakietowe JS Teruzuki (DD 116), typu Akizuki, JS Samidare (DD 106), typu Murasame i JS Shimakaze (DDG 172), typu Hatakaze.

Ponadto, obszar z powietrza obserwują załogi śmigłowca morskiego MH-60R Seahawk latającego w składzie Helicopter Maritime Strike Squadron 77, Saberhawks oraz samolotów patrolowych: P-8A Poseidon ze składu Maritime Patrol and Reconnaissance Squadron 8, Fighting Tigers i P-3C Orion z Maritime Patrol and Reconnaissance Squadron 40, Red Hook.

Rozbity w środę samolot transportowy C-2A Greyhound latał w składzie Fleet Logistics Support Squadron Three Zero, Providers. W chwili zdarzenia Greyhound wykonywał lot z Marine Corps Air Station Iwakuni w kierunku wspomnianego USS Ronald Reagan, transportując pasażerów i dodatkowy ładunek towarowy.

Samolot spadł do Pacyfiku ok. 920 km na południowy wschód od wybrzeży Okinawy. Na jego pokładzie znajdowało się jedenaście osób, w tym członkowie załogi i pasażerowie. Do tej pory udało się odnaleźć i podjąć z wody osiem osób. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.