Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

JS Kaga w linii

Marynarka wojenna, 23 marca 2017

Wczoraj w Japonii przyjęto do służby śmigłowcowiec JS Kaga.

JS Kaga jest 2. z serii śmigłowcowców typu Izumo / Zdjęcie: MO Japonii

Ceremonię przyjęcia do służby śmigłowcowca JS Kaga (DDH 184), typu Izumo zorganizowano w Jokohamie. Udział w uroczystości wzięli przedstawiciele ministerstwa obrony Japonii i dowództwa Japońskich Morskich Sił Samoobrony, a także członkowie załogi okrętu.

JS Kaga jest 2. śmigłowcowcem typu Izumo zbudowanym dla japońskiej marynarki wojennej. Stępkę pod okręt położono jesienią 2013. W sierpniu 2015 jednostkę zwodowano (Wodowanie JS Kaga, 2015-08-28). W ostatnich latach okręt przechodził prace wykończeniowe i serię testów morskich.

W 2015 przyjęto do służby JS Izumo (DDH 183, Izumo w linii, 2015-03-25), pierwszy z okrętów tego typoszeregu. W ostatnich tygodniach pojawiły się informacje, jakoby okręt miał zostać wysłany na pierwszą zagraniczną misję bojową. Najprawdopodobniej w maju jednostka opuści japońskie wody i skieruje się na Morze Południowochińskie, gdzie będzie współpracować z siłami morskimi zaprzyjaźnionych państw (JS Izumo na Morze Południowochińskie, 2017-03-14).

Śmigłowcowce typu Izumo mają 248 m długości i 38 m szerokości. Wypierają do 27 tys. t. i rozwijają do 30 w. Na ich uzbrojenie składają się zestawy obrony bezpośredniej RIM-116 Rolling Airframe Missile (RAM) i stanowiska obrony bezpośredniej Phalanx CIWS. Z pokładu lotniczego mogą operować m.in. śmigłowce ZOP SH-60J/K Seahawk i MCH-101, a w przyszłości także przemiennopłaty V-22B Block C Osprey (Nowy japoński budżet obronny, 2016-12-22). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.