Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Rozpoczęto RCOH USS Abraham Lincoln

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, 29 marca 2013

Lotniskowiec atomowy typu Nimitz, USS Abraham Lincoln (CVN 72) znajduje się już na terenie stoczni Newport News Shipbuilding, gdzie zostanie poddany remontowi i modernizacji.

Program wymiany paliwa jądrowego, remontu i modernizacji atomowych lotniskowców typu Nimitz trwa z reguły 3-4 lata. Jest on wykonywany mniej więcej w połowie zakładanego resursu jednostek, wynoszącego 50 lat. Koszt RCOH szacuje się na ponad 3 mld USD. Na zdjęciu USS Abraham Lincoln (CVN 72) na terenie stoczni Newport News Shipbuilding / Zdjęcie: HII

Program wymiany paliwa jądrowego, remontu i modernizacji (Refueling and Complex Overhaul) USS Abraham Lincoln miał rozpocząć się jeszcze w połowie lutego (Miliony za opóźnienia remontu, 2013-02-28, Opóźnia się remont USS Abraham Lincoln, 2013-02-10). Powstałe opóźnienie było wynikiem przeciągających się prac nad nowym budżetem wojskowym USA, mającym zagwarantować środki finansowe niezbędne do realizacji RCOH.

Wczoraj USS Abraham Lincoln został odholowany z portu marynarki wojennej w Norfolk do doków stoczni Newport News Shipbuilding (NNS), należącej do Huntington Ingalls Industries (HII). W najbliższym czasie powinny rozpocząć się już właściwe prace związane z programem RCOH. Według obecnego terminarza, ich finalizacja ma nastąpić w listopadzie 2016.

Warto zaznaczyć, że USS Abraham Lincoln jest 5. okrętem typu Nimitz, który zostanie poddany RCOH. Jako pierwszy jednak, przejdzie on rozszerzoną modyfikację, przygotowującą go do bazowania myśliwców wielozadaniowych F-35C Lightning II.

Koszt holowania lotniskowca do doków NNS został pokryty ze środków finansowych przyznanych stoczni w lutym. Miały one umożliwić kontynuację prac studialnych oraz zakup materiałów wykorzystanych następnie w czasie remontu i modernizacji okrętu, minimalizując tym samym negatywne skutki wspomnianego opóźnienia dla całościowego terminarza RCOH.

 Bezpośrednia umowa-zlecenie na RCOH ma zostać zawarta z władzami NNS dopiero w najbliższym czasie. Rozpoczęcie programu jest możliwe, dzięki podpisaniu przez prezydenta Baracka Obamę Consolidated and Further Continuing Appropriations Act of 2013, gwarantującego finansowanie wydatków budżetowych USA do 30 września br., a więc końca obecnego roku fiskalnego.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.