Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Postępy w budowie Queen Elizabeth

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, 01 grudnia 2014

Ministerstwo obrony Wielkiej Brytanii poinformowało o postępach przy budowie lotniskowców typu Queen Elizabeth.

Zwodowany latem 2014 HMS Queen Elizabeth przez ostatnie miesiące poddawany był pracom wykończeniowym na terenie stoczni w Rosyth / Zdjęcie: Aircraft Carrier Alliance

Podczas niedawnej wizyty w zakładach stoczniowych Babcock Marine w szkockim Rosyth, brytyjski minister obrony, Michael Fallon, potwierdził że zakończono już większość prac związanych z doposażaniem pierwszego z lotniskowców typu Queen Elizabeth (Wodowanie HMS Queen Elizabeth, 2014-07-17). Niebawem rozpoczną się próby wyposażenia pokładowego okrętu, w tym systemów obserwacji i analizy otoczenia oraz łączności. Bez zmian pozostaje termin przekazania jednostki Royal Navy, zapowiedzianego na 2017.

Zgodnie z planem postępują też prace przy budowie drugiego z lotniskowców, przyszłego HMS Prince of Wales. Proces scalania poszczególnych bloków okrętu ukończono już w 40% (Budowa HMS Prince of Wales trwa, 2014-09-11). Obie jednostki typu Queen Elizabeth powinny znaleźć się w linii na początku lat 2020. Okręty będą stacjonowały na terenie HMNB Portsmouth, która przechodzi obecnie przebudowę (Miliardy dla Royal Navy, 2014-10-01).

Lotniskowce typu Queen Elizabeth będą największymi okrętami w historii Royal Navy. W skład tworzonych z myślą o nich grup lotniskowcowych wejdą m.in. niszczyciele rakietowe typu 45 (HMS Defender przeciw islamistom, 2014-10-07), fregaty typu 26 (Nowi podwykonawcy GCS, 2014-06-04) oraz atomowe okręty podwodne typu Astute (Astute wracają do kraju, 2014-10-13).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.