Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

General Dynamics inwestuje w stocznie

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 29 stycznia 2018

General Dynamics zainwestuje ok. 2 mld USD w rozbudowę stoczni budujących okręty dla US Navy.

Około 2 mld USD zostaną zainwestowane w kontrolowane przez General Dynamics stocznie, budujące okręty dla US Navy / Zdjęcie: US Navy

Największa inwestycja dotyczyć będzie stoczni General Dynamics Electric Boat z Groton w stanie Connecticut. Rozbudowa zakładu i montaż nowej infrastruktury stoczniowej pochłonąć mają ok. 1,7 mld USD (5,7 mld zł). Prace infrastrukturalne mają przygotować obiekt do realizacji nowych zleceń od Departamentu Obrony USA.

Dotyczyć mają one przede wszystkim przygotowań do budowy atomowych okrętów podwodnych typu Virginia pochodzących z piątej transzy dostaw, które mają odróżniać się od wcześniejszych jednostek wymiarami i wyposażeniem pokładowym. Ponadto, na początku l. 2020. rozpocząć powinna się budowa nowych, strategicznych OP typu Columbia, które zastąpią w linii wiekowe okręty typu Ohio (Kontrakt na projekt SSBN 826 Columbia, 2017-09-26).

Pozostałe inwestycje mają być znacznie mniej kosztowane. Około 200 mln USD (670 mln zł) zostanie przeznaczonych na modernizację i rozbudowę stoczni GD Bath Iron Works w Bath, w stanie Maine oraz GD NASSCO (National Steel and Shipbuilding Company) w San Diego, w Kalifornii. W pierwszych zakładach budowane są niszczyciele rakietowe typów Arleigh Burke i Zumwalt (Awaria USS Michael Monsoor, 2017-12-14). Z kolei w drugiej stoczni powstają m.in. okręty wsparcia logistycznego (NASSCO zbuduje zbiornikowce paliwowe dla USN, 2016-07-01). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.