Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Chrzest USS Michael Monsoor

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 23 czerwca 2016

W stoczni Bath Iron Works ochrzczono i zwodowano nowy amerykański niszczyciel rakietowy, USS Michael Monsoor.

Ceremonia chrztu niszczyciela rakietowego USS Michael Monsoor zgromadziła w Bath w stanie Maine blisko 2 tys. gości, wśród których byli przedstawiciele dowództwa US Navy i pracownicy stoczni GD Bath Iron Works, a także rodzina żołnierza Navy SEAL, Michaela Monsoora, którego imię nosić będzie okręt / Zdjęcie: USN

Blisko 2 tys. gości zebrało się w stoczni Bath Iron Works, aby wziąć udział w ceremonii chrztu niszczyciela rakietowego US Navy, USS Michael Monsoor (DDG 1001), typu Zumwalt. Okręt nazwano dla uczczenia pamięci żołnierza Navy SEAL, który zginął we wrześniu 2006 podczas operacji wojskowej w środkowym Iraku. W dowód uznania dla jego męstwa i poświęcenia prezydent George W. Bush odznaczył Monsoora pośmiertnie Medalem Honoru.

Budowę USS Michael Monsoor rozpoczęto w marcu 2010. Trzy lata później położono stępkę pod okręt. W najbliższych miesiącach jednostka zostanie poddana pracom wykończeniowym. Następnie rozpocznie się wieloetapowy program testów w basenie portowym i prób morskich. Zakłada się, że jednostka trafi do US Navy w 2017. Uzupełni wówczas pierwszy z niszczycieli typu Zumwalt, USS Zumwalt (DDG 1000), który odebrano przed kilkoma tygodniami (USS Zumwalt odebrany, 2016-05-23).

Obecnie w Bath w stanie Maine trwają prace nad 3. z niszczycieli, przyszłym USS Lyndon B. Johnson (DDG 1002, Rozwój Zumwaltów, 2016-02-12). Jednostka powinna trafić do US Navy w 2018.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.