Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Awaria USS Michael Monsoor

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 14 grudnia 2017

Amerykański futurystyczny niszczyciel rakietowy USS Michael Monsoor musiał przerwać testy morskie i powrócić do stoczni producenta w Maine. Powodem była awaria układu elektrycznego.

Ze względu na awarię układu elektrycznego niszczyciel rakietowy USS Michael Monsoor, typu Zumwalt, przerwał testy morskie i powrócił do stoczni GD Bath Iron Works w stanie Maine / Zdjęcie: GD BIH

Już dzień po rozpoczętych 4 grudnia testach morskich przyszłego niszczyciela rakietowego USS Michael Monsoor (DDG 1001), typu Zumwalt, odnotowano awarię układu elektrycznego (Próby morskie USS Michael Monsoor, 2017-12-05). Usterka uniemożliwiła przeprowadzenie prób wybranych systemów i urządzeń pokładowych, w tym układu napędowego. W związku z czym podjęto decyzję o powrocie okrętu do stoczni producenta General Dynamics Bath Iron Works w stanie Maine, gdzie przeprowadzone zostaną niezbędne naprawy.

Po naprawie USS Michael Monsoor ponownie wyjdzie w morze, aby dokończyć pierwszą serię testów. Następnie przeprowadzona zostanie druga seria prób, podczas których testowi poddane zostaną kolejne systemy i urządzenia pokładowe, w tym urządzenia obserwacyjne lub system zarządzania walką. Jak informują przedstawiciele US Naval Sea Systems Command (NAVSEA), awaria układu elektrycznego nie powinna wpłynąć na termin przekazania okrętu US Navy, który ustalono na marzec 2018.

USS Michael Monsoor jest drugim z trzech nowoczesnych niszczycieli rakietowych typu Zumwalt zamówionych przez US Navy. Budowę okrętu zapoczątkowano w 2010. Trzy lata później położono stępkę. Niszczyciel zwodowano i ochrzczono w czerwcu ub.r. (Chrzest USS Michael Monsoor, 2016-06-23). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.